vmplayer és samba

Sziaszttok!

Hosszú idő (és több verziószám) kihagyása után újra kellene vmplayer. Linux host (4.20.0), vmplayer 16.2.3 (rootként futtatva), Win98 guest, host-only networking. Ping megy mindkét irányba, samba megosztás meg nem elérhető. Network neighborhood / Entire network : Unable to browse network. Explorerben map network drive: Cannot find file or item (sem kis-, sem nagybetűvel). Gazdagépen az smbclient eléri a megosztást (user home dir). smb.conf:

[global]
   workgroup = WORKGROUP
   server string = Samba Server

   security = user
   encrypt passwords = yes
   lanman auth = yes
   client lanman auth = yes

   hosts allow = 192.168.55. 192.168.1. 127. 172.16.91.
   interfaces = 192.168.55.1/24 172.16.91.1/24.

[homes]
   comment = Home Directories
   browseable = yes
   writable = yes

Esetemben a gazdagépen a vmnet1 172.16.91.1, a w98 pedig 172.16.91.129.

Van valakinek idevágó tapasztalata (vagy tudása)?

Köszi, üdv:
KEA.

Hozzászólások

Win98... ahhoz még SMB1 kell. Csodálkoznék, ha egy mai Samba-ban az SMB1 alapból engedélyezve volna. Nézz körül az "server min protocol" környékén.

Én is annó játszottam win98 és fájlmegosztással. Gazdagon túrtam a netet, mire meglett a host alatt a megfelelő parancs, hogy elérjem a win98_ban megosztott mappát:

 

sudo mount -t cifs  //192.168.56.102/DOCS /mnt -o password=jelszo -oservern=R2F2E2,guest,vers=1.0

 

Remélem adott valami plusz infót.

Mauzi -- köszi, szétnézek a hétvégén errefelé. Jimmy399, ugyancsak köszi, az eredeti probléma nem ez volt, bár mindenképpen megoldás lenne a másik irány is (vagy akár az usb), végülis a lényeg, hogy a Ventura 4 és a Corel 5 használható legyen érdemben, azaz file-ok mozgatása szükséges valahogy a w98 és a linux között.

Sziasztok!

Megoldva. SMB1-re azt mondja, hogy invalid param,

protocol = LANMAN1

működik.

Köszi, üdvrivalgással:
KEA.

Azt meg elarulnad, hogy a win98 milyen szerepet tolt be 2022-ben a rendszereden? Ilyen retro gepnek oke, de van egy olyan erzesem, hogy itt nem errol van szo. (mondjuk volt egy olyan elonye, hogy a P4-esemen futo QEmu VM-ben 8 masodperc alatt bebootolt, valoszinuleg ez ma meg kevesebb lenne)

A strange game. The only winning move is not to play. How about a nice game of chess?