Zalman ZM-VE350 firmware bővítés

Sziasztok!

 

Van egy Zalman ZM-VE350 HDD keretem. Erről az eszközről azt lehet tudni, hogy képes virtuális ODD-ként működni, vagyis egy adott ISO-t a HDD-ről be tud olvasni és képes úgy látszani mint egy fizikai ODD amiben gyakorlatilag nem a fizikai lemez van, hanem az ISO.

 

Ez eddig mind szép és jó, de az eszköz nem tökéletes, vagyis vannak hibái:

- Valamiért a linuxos ISO-kat nem látja

- Az ISO-n kívül más formátumot nem ismer

 

Továbbá felmerült bennem, hogy milyen jó lenne RUBBER DUCKY-t rátenni, hisz így az ISO-k hoz hasonlóan bármilyen szkriptet be lehetne olvastatni vele. :)

 

Ez mind szép és jó, de van pár kérdés amivel nem vagyok tisztában:

- Ebben az eszközben egy Initio INIC-3637EN vezérlő lapul, hogy kell erre firmware-t írni? Ez milyen architektúra? Hogy kell erre fordítani?

- Mintaként a gyári firmware-t visszafejteni bűncselekmény?

 

Köszönöm előre is a segítséget! :)

Hozzászólások

Szerkesztve: 2021. 01. 01., p – 13:43

Próbálj a Sage microtól adatlapot, headert, SDK-t tarhálni. Adatlap tarhával célszerű indítani (azt az ostoba salesesek is szokták érteni).

Gyári SDK nélkül amit szeretnél kb. esélytelen elérni, hacsak nem vagy nagyon elvetemült.

Azt, hogy  bűncselekmény-e az dönti el hol élsz ;).

https://eprint.iacr.org/2015/1002.pdf

Ebben a paperben érintik az INIC-3608-at ami gondolom hasonló lehet a tiédhez. Ebben ARC 600 mag van.

Köszi!

 

Gondolkodtam a projekten. Bár nincs előttem a jogszabály, de lehet hagyom a fenébe... Annyit nem ér az egész, hogy bajba kerüljek.

 

Végig böngésztem pár orosz fórumot a google fordítóval, és az ISO látszik/nem látszik problémát sikerült orvosolni.

A rubber ducky meg érdekes, de nem ér annyit, hogy engem megdorgáljanak.

 

Úgyhogy ezt elengedem.

Hát lehet, de ha törvénybe ütközik, akkor maradok az "etikus" úton.

 

A legjobban egyébként az "ISO látszik/nem látszik" jelenség szúrta a szemem. (Bár tény, ezt nem emeltem ki annyira.)

A megoldás pedig egyszerű:

1) Az ISO neve legfeljebb 70 karakter lehet - szóközökkel együtt! Ha túllépem az ISO maximális karakterszámát, akkor Zalman nem fogja látni a képet!
2) Az ISO fájlnév karaktereinek maximális megjelenítése a kijelzőn 31! A túllépett karakterek száma egyszerűen nem jelenik meg!
3) A merevlemezt NTFS (3.1) formátumban kell formázni, és meg kell adnia a merevlemez típusát - "Elsődleges", és a partíció nem lehet "Aktív" !!! Ha nem tartjuk be a "Main" vagy az "Active" paramétert, akkor a Zalman nem fogja látni az ISO-kat!
4) Az "_ISO" vagy "_iso" mappában a képek maximális száma 32 lehet! Ha túllépi az "_ISO" vagy a "_iso" mappában lévő maximális képszámot, akkor a Zalman nem fog tudni a képfájlokkal dolgozni!

hat ha opensource alapokon nyuxik a firmwarejuk (pl. linux), akkor elvileg kotelesek odaadni a forrasat. amugy meg marad a visszafejtes, linux alapuaknal altalaban egy kernelbe beleforditott tomoritett ramdisk vagy initrd-ben van a filerendszer, ezt lehet modositani de nem nohet a merete, mert akkor az egesz kernelt ujra kene forditanod. mondjuk ettol meg az altaluk irt toolok forrasa nem lesz meg, szoval innen kezdodik a moka. oszinten szolva meglepne ha erne ennyit az egesz, max hobbinak/tanulasnak jo ha van ra par folosleges honapod :)