Hozzászólások
Regards.
Szeretnek egy FTP servert telepiteni az OpenBSD-s serveremre, csak nem vagyok benne biztos, hogy melyiket. Eddig ProFTPd-t hasznaltam mindenhol, ahol csak lehetett, de most szeretnek torekedni a biztonsagra.
vsftpd infojabol az jott le nekem, hogy a bizonsagra torekszik.
Melyiket javasolhatok?
Az a lenyeg, h virtual usereket lehessen hasznalni, lehetoleg PgSQL v LDAP segitsegevel + remekul le lehessen mindent korlatozni, PUT, STOR, LIST stb..
Koszi.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
vsftpd jo valasztas lehet. Az ftp.openbsd.org, ftp.suse.com, ftp.redhat.com, ftp.kernel.org is azt hasznalja, szerintem ez mar eleve jelent valamit. ProFTPd-vel ellentetben meg nem talaltak benne komolyabb hibat, gyors es jol konfiguralhato. Chris Evans neve pedig garancia arra, hogy biztonsag szempontjabol is megallja a helyet. :wink:
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
[quote:70ec19bc91="hunger"]Az ftp.openbsd.org, ftp.suse.com, ftp.redhat.com, ftp.kernel.org is azt hasznalja
ftp.debian.org is. en nem :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
[quote:6a26d26f20="snq-"][quote:6a26d26f20="hunger"]Az ftp.openbsd.org, ftp.suse.com, ftp.redhat.com, ftp.kernel.org is azt hasznalja
ftp.debian.org is. en nem :)
Mit hasznalsz snq- ?:)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
[quote:5fcc6c4336="WoOh"]Mit hasznalsz snq- ?:)
nem uzemeltetek egyetlen olyan dobozt sem, ami publikusan elerheto lenne, es a belso gepeknel fajlatvitelre boven eleg nekem a smb/svn/scp, tehat semmilyet. de ha hasznalnek, valszeg vsftpd lenne (ugy emlekszem suse es-ben is default) :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
meg PureFTPd johetne (nalam) szamitasba, az is aranylag secure es sokmindenre hasznalhato.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Pure-ftpd virtual userek eseten jo valasztas lehet. Eleg egyszeruen megoldhato vele LDAP,MySQL es PgSQL is. Es h. hungert idezzem viszonylag (sztem nagyon) secure is.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ha nincs szukseg SQL vagy ldap authra akkor szimplan ftpd(8). Mas esetekben vsftpd.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni