A cégünk nevét nem tudom regisztrálni, mert foglalt. Valószinüleg volt korábban egy hasonló nevű cég, amelyik megszűnt és ezért nem ütközött a mi nevünkkel cégbejegyzéskor.
Van valakinek tapasztalata erról, hogy ilyenkor mi a teendő? Van jogom használni a cégem nevével azonos domain nevet, vagy azt az használhatja, aki korábban bejegyezte? Ha jól látom, védjegyként a név sehol sincsen levédve.
- 1663 megtekintés
Hozzászólások
A tiéd lenne, ha a cégnév kizárólad a tiéd. De mivel másnak is odaítélték, ezért marad nála. Ezért volt a 14 napos várólista, most pedig a 14 (7?) napos fellebbezési határidő.
1. vedd meg tőle, ha megszűnt, akkor jelképes 50-100e Ft-ért biztos eladja. Talán 30e is elég.
2. Regisztráld be xx.hu helyett xxkft.hu és xx-kft.hu nevekkel.
3. Legközelebb cégbejegyzés előtt nézz körül és foglald be.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A domainvitákban a Domainregisztrációs Szabályzat szerint a Regisztrációs Döntnök jogosult dönteni.
Ha a cég megszűnt, és most olyan használja, aki nem jogosult rá (nem a cég neve, nem a saját neve, nincs rá védjegye, stb.), akkor a ebben az esetben szerintem a domaint a kérelmezőnek (neked) rendelné átadni. Egyetlen gond van a történettel: az eljárási díj 130 ezer körül van, és aki elveszti a domaint, nem kell, hogy kifizesse a költségeidet (nem olyan, mint a pereknél, hogy a pervesztes állja a perköltséget és a pernyertes költségeit). Szóval ha tényleg fontos a domain, akkor indítsd meg, ha olcsóbban adná el, vedd meg tőle, vagy regisztráljatok alternatívát.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Amikor regisztrálta, akkor jogosult volt, nem?
Fogós kérdés, hogy most a cég jogosultABB-e használni...
A másik dolog, hogyha megszűnt a cég aki regisztrálta a domaint (és nem fizette ki előre 10 évre) előfordulhat, hogy nem fogja kifizetni a következő évet -> felmondásra kerül automatikusan.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Persze, amikor regisztrálta, akkor jogosult volt, de mivel megszűnt (feltételezve, hogy esetleg valaki, arra nem jogosult használja tovább), írtam a választ. Ráadásul folyamatosan eleget kell tennie a feltételeknek, tehát ha mondjuk nevet váltana, akkor a védelem már valószínűleg nem élne:
3.4 A domain-használónak a delegálás ideje alatt folyamatosan eleget kell tennie a mindenkori aktuális Szabályzat feltételeinek. A delegálás-fenntartási szerződésre a delegálás ideje alatt a mindenkori Domainregisztrációs Szabályzat előírásai vonatkoznak.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ha fel is mondják nemfizetés miatt, iszonyat idő, mire hozzájuthat. Onnantól, hogy ténylegesen felmondásra kerül a domain 60+45 nap, mire ténylegesen újra regisztrálhatóvá válik, azaz eltelik kb. 3,5 hónap. Ez már önmagában egy agyrém. Plusz ehhez ugye még hozzá jön az az idő, amire a fenntartási díjat a korábbi igénylő megfizette. Nekünk nemrég volt egy ilyen sztorink. Mindent összeadva az ügyfélnek kb. 1 évet kellett volna a domainre várnia, hogy felszabaduljon. Úgyhogy mi azt javasoltuk, hogy regisztráljon inkább egy alternatívát, aztán ha felszabadul az eredetileg kinézett domain, akkor fusson neki, ha még érdekes.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ezért volt a 14 napos várólista, most pedig a 14 (7?) napos fellebbezési határidő.
8 nap, és a 8 napon belül feltételes használatra már megkapod a domaint, így az technikailag már működik, és tudod használni, el tudsz vele kezdeni dolgozni. Míg a 14 napos várólistánál ilyen nem volt, azta két hetet sajnos ki kellett várni, hogy használni tudd. De szerencsére már elmúlt. :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Köszönöm a pontosítást.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A cég neve kizárólag az enyém, hiszen a Cégbíróság bejegyezte és a cég ezen a néven működik. Nem ítélték oda másnak, hanem akkor, amikor regisztrálta, akkor még másik cég létezett ezen a néven. A cég azonban azóta megszűnt. A domain neve viszont foglalt maradt, át van irányítva egy másik, létező cég domainjére. Amikor a cégemet bejegyezték, akkor is foglalt volt, de a domainnév ügyének akkor még nem tulajdonítottunk jelentőséget. Persze, abból indultam ki, hogy ami az enyém (pl. a cég a nevével együtt) az nem lehet másé is (mint domainnév). Innentől kezdve nem értem azt se, hogy mi 14 nap, mihez képest meg hogy mi ellen kellene és kinek fellebbezni. Valamit nem jól fogalmaztam?
A Regisztrációs Döntnök az kiféle-miféle? Az valami jogi személy? Hol lehet elérni és az egész vita az én dolgom-e vagy valamelyik regisztrátor csinálja az én megbízásomból és az én költségemre? Én laikusként abból indulnék ki, hogy ha a cég neve jogszerűen az enyém, akkor a domain mostani jogellenes használója vagy átadja nekem a domaint azonnal vagy ha nem teszi, akkor ő viseli az átadás költségét a tekintetes RD-nél (akármilyen madár is legyen az). Plusz a teljes perköltséget is.
Volt már valamelyikőtöknek ilyen ügye? Nagyon köszönöm a segítséget.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Emlékeim szerint úgy van (de el kéne olvasni a szabályzatot pontosan), hogy aki vitat, leteszi a pénzt az asztalra.
Aztán vagy visszakapja - jogosság esetén - vagy nem.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem kapja vissza.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Volt már valamelyikőtöknek ilyen ügye?
Itt van felsorolva az összes ilyen ügyben hozott döntés: http://www.domain.hu/domain/tt/egyedi_allasfoglalasok/
Valamint olvasnivalónak egy elvi állásfoglalás a cégneves prioritásos igényekkel kapcsolatban: http://www.domain.hu/domain/tt/elvi_allasfoglalasok/ea_01_2000.html
--
http://eVIR.hu
Elektronikus Vállalatirányítási Információs Rendszer
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nagyon köszönöm a segítségedet, ezt most jól végigbogarászom.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az összes, valaha hozott döntés itt érhető el: http://infomediator.hu/alternativ-vitarendezo-forum/doentesek
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Mivel a domain már akkor be volt jegyezve mikor te megalakítottad a céged, milyen alapon tartanál rá igényt? A domain volt előbb, nem a te céged.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Jelenlegi tulajdonos jogosan birtokolja a domain nevet amin uzleti tevekenyseget vegez. Ha a domain nevet ugyved altal sikerul tole elvenni, hajlando vagy esetleg az o bevetel kieseset megteriteni?
Mint azt emlitetted a ceged letrehozasakor a domain nev mar letezett, miert nem akkor merult fel ez a kerdes?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ha sikerül elvenni, miért kellene megtéríteni? Az azt jelenti, hogy a kérdezőnek jár a domain a szabályok szerint. Aki csak úgy üzleti tevékenységet végez rajta, miért nem alapított céget / jegyeztetett be márkanevet, akármit?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Fentebb azt irja egy masik oldalra van iranyitva. Mivel nem ismert a domain nev ezert csak talalgatni lehet. Elfodulhat olyan, hogy letezett 1 ceg tobb vezetovel majd az egyik vezeto tovabb folyatta a bejaratott tevekenyeseg egy masik cegben. Kozben az eredeti ceg megszunt, de a hozza kapcsolodo domain nev atkerult az uj ceghez ahol esetleg a jogfolyotonossag nincs. Akkor X eve letezo es mukodo oldal bevetelt termel neki, ennek a kieseset miert nem kerhetne szamon a jelenlegi tulaj, ha van kimutatasa arra, hogy kerdeses domainrol hany sikeres uzletkotes tortent.
Szerk:
Masik pelda,ha a ceg az idok soran tobb nevvaltozason es megszunesen megy keresztul jogutodlassal. Akkor az eredeti ceg nevhez fuzodo domain nem jogosan birtokolja es a hasznalt ketesen szerzi??
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Csak arra szeretném felhívni a figyelmedet, hogy ha a kérdezőn számon kérjük, hogy miért nem gondolkodott, akkor a másik cégről miért nem? Szeretném felhívni a figyelmed, hogy úgy kezdődött a mondat, hogy "ha". Tök mindegy, hogy mi a példa: ha úgy ítélnek, hogy elveszik, az azért lesz, mert a jelenlegi üzemeltető nem védte meg az érdekét, úgy ahogy kellett volna, holott erre lett volna lehetősége. Akkor miért is kéne fizetni annak, aki meg igen? Ha meg nem veszik el, akkor meg ugye nincs kérdés.
A példádnál maradva, szóval jogfolytonosság nincs de üzletelünk (ez tök off, meg személyes, de az ilyen hulljon, mint a férgese, bizonyára rendes cég), és annyi eszünk sem volt, hogy normálisan megcsináljuk (pl mert a védjegy pénzbe kerül), akkor mire föl pampogunk, ha kiderül, hogy az nekünk mégse jár, és valaki fizesse ki, brühühü. Ugyanitt a kérdezőt elintézzük azzal, hogy tanulópénz. Kissé kettős mérce.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ha a domainnév jogszerűen került hozzám (mert az enyém), akkor nem követelhetnek tőlem kártérítést. Jogszerű magatartással ugyanis nem lehet kárt okozni. (A kár persze ettől felmerülhet, abban igazad van, csak fordulhatsz vele a fal felé).
Éppen ellenkezőleg, ha valaki a domainnevet jogszerűtlenül birtokolja, kártérítésre kötelezhető emiatt (persze a kárt összegszerűségében nem egyszerű bizonyítani).
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A helyzetet súlyosbítani tudja, ha ugyanolyan cégnéven több cég is
be van jegyezve. Meditorból is van néhány. Ha én mondjuk lemondok a
meditor.hu-ról, akkor a sok közül ki lesz a jogosult?
> Sol omnibus lucet.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Megfordítanám a kérdést: volt egy kis családi vállalkozásom, ami az utóbbi években inkább teher volt, túl sok értelme nem volt már. Jött a 3M-es kötelező törzstőke emelés a Kft-knek, így lett még egy nyomós indokom hogy ne halogassam tovább a megszüntetést. Volt a cég tulajdonában 2db .hu domain, az egyik a cégnév, a másik a rövidítése. Ezeket a domaineket kb 15 éve használom, rengeteg minden kötődik hozzá, így természetesen egy adásvételi szerződéssel + lemondó nyilatkozattal a felszámolás előtt kihoztam őket a cégből, jelenleg a saját tulajdonomban (mint magánszemély) vannak.
Kéne aggódnom amiatt, hogy a jövőben feldob valaki 130eFt-t, és elveszi tőlem ezt a két domaint? Nyilván úgy értve, hogy van egy ilyen, vagy hasonló nevű brandje, cégneve, védjegye. Ez egy létező gyakorlat, vagy inkább csak "papír", de példa nem nagyon van rá?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ha az újonnan jelentkezőnek már akkor is joga volt használni, amikor a domain nevedet bejegyezted, akkor át kell adnod.
Ha a domain neved régebbi, mint az ami alapján az új illető jogot formál rá, akkor bonyolultabb az eset. Elvileg akkor kell átadnod, ha nem fűzödik jogos érdeked a használatához, vagy rosszhiszeműen használod a domaint. Értelmezésem szerint, ha neked aktív szolgáltatások használják ezt a domain nevet, akkor nem vehetiK el tőled. De ez az az eset, ahol az nyer, akinek jobb ügyvédje és több pénze van.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
"Ha az újonnan jelentkezőnek már akkor is joga volt használni, amikor a domain nevedet bejegyezted, akkor át kell adnod."
Namégeccer. Amikor a mostani használó bejegyezte, a joga nem volt kérdéses, mert akkor még működött ezen a néven az a cég, amelyiknek a domainnevét bejegyezték.
Azóta annyi változott, hogy a cég megszűnt és a nevét az én cégem használja, majdnem teljesen azonos formában. Nincs mit átadnom, mert a domain ott maradt annál, aki annak idején bejegyezte. Szó most arról van, hogy az én működő cégemnek kellene a domainneve is, mert az most máshova van átirányítva. A cégnevemet nem tudom domain névként regisztrálni, mert foglalt. Itt az én jogérzékem szerint nekem van jogom a cégnevemmel azonos domainnév használatára.
"Ha a domain neved régebbi, mint az ami alapján az új illető jogot formál rá, akkor bonyolultabb az eset."
Nincs domain nevem, ill. a domain nevem nem nálam van. Sztem neki nincs joga már rá. Nekem van jogom rá. Ha szüksége lett volna a névre, fenn kellett volna tartania a céget, kellett volna bejegyeznie egy ilyen nevű céget vagy le kellett volna védenie a cég nevét védjegyként. Egyiket sem tette, így a cég nevén ma simán dolgozom úgy, hogy a cég nevével azonos domain máshova mutat. Ez nincs rendben.
Nem csak azt nem tudom, hogy Domain Regisztrátor őszentségét hogy lehet megkeresni, hanem azt sem, honnan tudhatom, hogy kinél van a domainnév regisztrálva. Ezért kérdezősködök itt.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem neked válaszoltam, hanem @VincentV üzenetére, ami fordított esetre vonatkozott. :-)
A domainnevedről részleteket (pl. a regisztrátort, aktuális használót) itt tudhatod meg: http://www.domain.hu/domain/domainsearch/
Egyébként pedig a szituáció nagyjából ugyan az: ha érdemben nem használják semmire a domainnevet, akkor valószínűleg megkaphatod, legegyszerűbb vélhetően ha a tulajdonost keresed. Ha használják, akkor leginkább így jártál, de legalábbis jó ügyvédekre lesz szükséged.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
"Sztem neki nincs joga már rá. Nekem van jogom rá."
Mitől lenne rá jogod? Van egy ilyen (vagy inkább csak hasonló) nevű céged, azt értem, de mitől lenne jogod ehhez a domain-hez?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Szerintem azért, mert a bejegyzett cégnéven nem lehet más cégnek domainnevet fenntartania. A domainnév azé, akinek ugyanilyen néven cége van bejegyezve a cégbíróságon (tegyük fel, hogy a név egyedi és tekintsünk még el most a többi ezer részletszabálytól, amik nem relevánsak az ügyünkben).
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Már legalábbis te így képzeled, pontosabban fogalmazva: így szeretnéd. Csakhogy ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor nem itt a hupon vitatkoznál mindenkivel, hanem szépen elindítottad volna a megfelelő folyamat, aztán már "a csőben lenne" az egész.
(Ezzel szemben szerintem az történt, hogy megkerested a domain tulajdonosát, aki a.) kiröhögött; b.) mondott neked egy összeget amiért cserébe lemond a domain-ről, csak te ezt nem szeretnéd neki kifizetni. De ezt csak így áthúzva, zárójelben, a téma szempontjából lényegtelen hogy így történt-e.)
Ugyanis a cég neve egy dolog, a domain egy másik. Én pl. regisztálom az edcba.hu domain-t, mert miért ne tenném, tetszik ez a domain, nincs még ilyen bejegyezve, megtehetem.
Te később megcsinálod az edcba kft-t, mert neked tetszik ez a név, nincs ilyen bejegyezve, te is megteheted.
De milyen jogon vennéd te el az én - adott esetben régóta használt - domain-emet?
OK, ez a cég neve, de könyörgöm: talán fegyvert tartottak a fejedhez hogy egy _új_ cégnek ilyen nevet válassz? Hogy ne ellenőrizd előtte, hogy ez a domain foglalt-e? Vagy talán pont azért választottad ezt a nevet, hogy a jól bejáratott nevet megszerezd az új cégednek? Hmm, megannyi kérdés.
De TFH teljesen jóhiszeműen tolod meg minden, tényleg, hiszek neked, miért ne hinnék. Akkor is az a helyzet, hogy a domain.hu-n fent van a szabályzat, és szerintem nincs benne olyan, hogy viheted a domain-t ha bejegyzel egy olyan vagy hasonló nevű céget. Olyan van, hogyha a jelenlegi használó trehányságból nem vette a saját nevére, akkor valamilyen papírral meg regisztrátorral meg whatever elindíthatsz valamit, aztán 60 nap meg mittudomén, aztán ha a jelenglegi használó annyiban hagyja akkor felszabadul és akkor elviheted. Csakhogy a jelenlegi használó simán felmutathat egy papírt hogy ő ezt a domain-t 59 Ft-ért megvette még mielőtt megszűnt a cég (főleg ha a cég a sajátja volt), és hát szánja-bánja meg minden, de ez az ő tulajdona.
Olyan is van benne, hogy köteles "a választott domain névről önként lemondani, ha a gondos eljárás ellenére is a már delegált domain név használatával más jogát sérti", csak ugye az nincs benne, hogy térítésmentesen. Mert nyilván van az a pénz, és neki nyilván vannak költségei a lemondással kapcsolatban, valamint vitathatja azt is, hogy sérti-e ezzel a jogodat. Vagy épp nem vitatja, csak nem mond le önként.
És itt szerintem nem fog tanárbácsisat játszani az ISZT, hanem azt mondja hogy tessen megegyezni, vagy ha az nem megy (és hát eddig nem ment) akkor elmenni a bíróságra, hozni onnan jogerős végzést, aztán majd annak megfelelően döntenek. (Illetve van még AVF, ott 100k-ról indul a játék, de valszeg az is megtámadható bíróságon.)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
"4.3 Árnyaltabb a kép, ha a domain névként választott név (cégnév, rövidített név stb.) más (természetes vagy jogi) személy névkizárólagossághoz fűződő jogát sértheti. A prioritásos igények esetében ez - látszólag - nem történhet meg, hisz a szervezet nevét, rövidített nevét a cégbíróság már konstitutív aktusával (s az aktust megelőző, jelentős garanciális elemeket tartalmazó, más névhasználati jogának esetleges sérelmének lehetőségét is vizsgáló eljárásával) már megvizsgálta. A név nyilvántartásba vétele egyben annak cégbírósági eljárás alapján történő deklarációját jelenti, hogy a szervezet a névhasználattal mások jogát nem sérti, ugyanakkor a nyilvántartásba vétel időpontjától a név használatára maga kizárólagos jogot szerez."
Magyarul ha valaki bejegyez egy céget azon a néven, amin a cégedet megszüntetted, akkor a domainnév joga őt fogja megilletni és semennyire sem számít, hogy te annak idején a cég bezárásakor hogy papíroztad le magadnak a domainnév megvásárlását. A cégbíróság egyébként manapság elektronikus eljárásban két nap alatt eldönti, hogy van-e hasonló nevű cég a nyilvántartásban. Ha nincs, akkor bejegyzi a céget, nem tehet mást.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Érdemes a legfrissebb döntést megnézni, ahol az anetnna.hu domainnevet nem kapta meg az Antenna Kft, többek között azért mert a cég neve nem "Antenna".
A jelentések alapján egyébként azt gondolom hogy ha a Almakorte Kft vagy, akkor az almakortekft.hu nevet jó eséllyel megszerzed, de az almakorte.hu-t megette a fene.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Kösz, tényleg érdekes. A dolog itt sztem azon múlt, hogy az "antenna" szót nem úgy értelmezte a tekintetes hatóság, mint ami egyértelműen egy cégre utalna. Az almakorte hasonlatod sztem találó.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ha valaki nagyon akarja a domaint, és Alternatív Vitarendező Fórum elé viszi az ügyet, akkor jó eséllyel igen. Mivel egy ilyen eljárás meglehetősen nehézkes, ezért a szokásos forgatókönyv az, hogy első körben a potenciális új igénylő megpróbál a régivel megegyezni, és megveszi tőle a domain használati jogát. Tehát első körben csörögni fog a telefonod, és egy ismeretlen hang a túloldalon el fogja mondani, hogy kellene neki a domain és megvenné. De itt sem a domaint veszi meg, hanem csak a használat jogát. Mint amikor önkormányzati bérlakásnál megveszed a bérleti jogot. Ott sem a lakás lesz a tied, csak a jog, hogy bérelheted.
A .hu alá regisztrált domain ugyanis minden esetben az ISZT tulajdona, az igénylő csak a használat jogával rendelkezik, ezt delegálja neki az ISZT. De a tulajdonjogot nem kapja meg. Ezt sokan nem tudják, néha ebből elég csúnya félreértések szoktak lenni, mert azt hiszik, hogy a domain az ő tulajdonuk, és korlátlanul rendelkezhetnek vele.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Mi az hogy a te domain neved?
Nem te jegyezted be, nem te használtad éveken keresztül és nem te fizetted a fentartási költségeket.
Ha mindenáron te akarod használni, akkor keresd meg a tulajt, majd az megmondja neked hogy mekkora összegért hajlandó megválni tőle.
Erre egy igen nagy piac épül. Sokan azért regisztrálnak be domain neveket, hogy aztán a hozzád hasonlóaknak akár milliós összegekért eladják.
Véleményem szerint teljesen felesleges azon agyalni, hogy hogyan lehet valakitől elvenni a domain nevet, mivel sokszor ez még a nagy neveknek sem megy!
Bejegyezte valaki? - Igen!
Te jegyezted be? - Nem!
Épített köré marketinget? - Igen!
Te dolgoztál ezzel? - Nem!
Aki bejegyezte gyorsabb volt nálad? - IGEN!
Akkor nem a tiéd!
Sosem értettem miért gondolja magáról valaki, hogy neki több jár mint másoknak!
Igazi egoista hozzáállás!
Ne egy másik cég nevét használd a sajátodként, ne más hátán akarj felmászni magasabbra, hanem a saját erődből! Nem a másik cég/magánszemély etikátlan, hanem TE vagy az!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Azért a névhasználati jog és a domainregisztrációs szabályzat erős érv tud lenni egy ilyen "szépen felépített" logikával szemben ám...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Csakhogy időrendiség van, ha a domain előbb volt regelve mint a jogod keletkezet, akkor nem vagy rá jogosult.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Meg tudnád adni, hogy hol van efféle időrendbeli felsorolás a jogosultságra? Nem találok ilyet az eddigi forrásokban.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Legutóbb pl. a suzuki-bonto.hu volt ilyen.
Suzuki Bontó Kft későn ébredt, betámadta, de a TT döntés alapján IJ, mert az kapja aki előbb igényelte.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Sajnos ez innentől már masszív jogászkodás. Szabályzat szerint a domainről önként és dalolva le kell mondanod, ha ezzel más jogát sérted (2.3.2 b)). Aztán persze innentől jön a szócsavarás, hogy ki, mit és hogyan értelmez és ki kinek a jogát és hogyan sérti.
Tudok olyanról, akitől (magánszemély) szó nélkül elvették egy több éve delegált domaint, mert 100%-ban megegyező névvel alapítottak rá egy null km-es Kft.-t. Csak azért, hogy a domaint megszerezzék, és sikerült is.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Mint minden jogászkodás, ez már az ügyvédek harca. Lehet, hogy elveszik, de lehet ,hogy lemosod a pályát. Mindez csak pénz, idő és ügyvéd(ek) kérdése.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Sajnos tapasztalatom is van az ilyen joghuszárokkal szemben...
Minden paragrafust értelmezhetsz úgy, hogy az a te javadra legyen pozitív, csakhogy a bíróságon ez nem így megy ám... Ott nem siklik el az ügyvéd azokon a pontokon, amik szerinted nem számítanak. Ott már nem a te értelmezésed a mérvadó.
Próbálták már az én domain neveim közül elperelni az egyiket, illetve a perig el sem jutott az illető. Semmilyen dokumentumot sem tudott felmutatni, csak a cége nevét(szerk. persze nem is volt tökéletesen ugyanaz a név, csak hasonlított...), amit évekkel később regisztrált be, mint a domain bejegyzése volt.
Persze lehet próbálkozni utána hasonló nevek bejegyzésével, vagy az eredeti domain lejáratásával, azonban ez már kézzel fogható az illető ellen egy perben.
Szép nagyokat lehet veszteni egy ilyen procedúra alatt, ráadásul azt is megkockáztatod, hogy megkerestet a tulaj néhány marcona legénnyel, hogy jobb belátásra térjél.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Jah, joghuszár. Szerencse, hogy ott dolgoztam. Na mindegy.
Nettó baromság, amit írsz, ennél jobban nem mennék bele.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Hmmm...
Gondolom oka van hogy már nem dolgozol OTT...
Valóban.. ne menj bele jobban...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ójaj, egy újabb retardált.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Hmmm...
Ezt fejtsd ki. Miért is vagyok az?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Mert jössz a "tapasztalatoddal", aztán kiderül, hogy az semmit nem ér, és ahelyett, hogy elfogadnád: lehet, valaki jobban tudja nálad, és csak simán csöndben maradnál, elkezdesz személyeskedni és csúsztatni. Sok oka lehet annak, hogy miért nem dolgozok már ott, de te csak és kizárólag csúsztatásra használod ezt, azt sugallva, hogy azért nem dolgozok már ott, mert szakmailag inkompetens vagyok.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Hidd el nem olyan nagy élvezet, mikor úgy kell magadat megvédened, hogy nem tettél semmit a támadód ellen. Aki csak azért támad téged, mert a úgy gondolja neki több jár mint neked. Neki jobban kell az, amiért igazából nem tett semmit, csak kitalálta, hogy az neki az jár. Mindezt fenyegető hangnemben, követelőzve.
Ha neked több ebben a tapasztalatod, akkor támaszd alá példákkal, jogi esetekkel, törvényekkel. Ha nem tudod, akkor minek kardoskodsz?
Azért irtam már személyeskedve, mert nem tényekkel, hanem "ott dolgoztam" szöveggel akartad igazolni magad.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Már ne haragudj, de ezt írtam én:
Azért a névhasználati jog és a domainregisztrációs szabályzat erős érv tud lenni egy ilyen "szépen felépített" logikával szemben ám...
erre te:
Sajnos tapasztalatom is van az ilyen joghuszárokkal szemben...
Minden paragrafust értelmezhetsz úgy, hogy az a te javadra legyen pozitív, csakhogy a bíróságon ez nem így megy ám... Ott nem siklik el az ügyvéd azokon a pontokon, amik szerinted nem számítanak. Ott már nem a te értelmezésed a mérvadó.
Itt szerintem nem én kezdtem az indokolatlan támadást, a megbélyegző "joghuszár" megszólításra pedig egyáltalán mit reagáljak? Hogy nem is, mint az oviban, vagy mi? :D
Mindegy is, a lényeg: két forrást is megjelöltem, ahol utána tudsz nézni ennek: Ptk. és Domainregisztrációs Szabályzat. Ezen kívül rendelkezésedre áll az összes döntés az http://infomediator.hu/alternativ-vitarendezo-forum/doentesek címen.
szerk.: A domainviták nem bíróság előtt zajlanak, és nem feltétlenül az ügyvéd siklana el azokon a pontokon, amik szerintem nem számítanak, hanem a bíró, és legfőképpen az ő értelmezése a mérvadó.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
csakhogy a bíróságon ez nem így megy ám
Hát barátom... Neked se sok bírósági ügyed lehetett. Akkor tudnád, hogy a bíróság nem egy számítógép, amiből a végén kiesik egy nulla vagy egy egyes. A bírói székben 1 (másodfokon 3) ember ül, akinek (ELVBEN) pártatlannak kell(ENE) lennie. Az ügyvédnek meg pont az a dolga, és azért fizeted, hogy a te javadra billentse a mérleget, és ha ügyesen csinálja, és az érvelést jól építi fel, és a bizonyítékokat jól időzítve mutatja be, akkor ezt meg is tudja tenni. Tehát azt fogja kiemelni, ami SZERINTED számít, a másik ügyvéd meg nyilván azt, ami SZERINTE számít. Ezért vannak, ez a dolguk. Ha meg még a bíró rásegít az egyik oldalnak, akkor meg még könnyebb a dolguk.
Abszurd esetben még az is kijöhet belőle, hogy nagyon csúnyán megszívod.
Az, hogy valaki egyszer bepróbálkozott, de túl hülye volt hozzá, mert nem készült fel kellőképpen, nem volt elég bizonyíték a kezében, az nem jelenti azt, hogy akkor ez most már mindig így is lesz.
Hidd el, egyszer esetleg előkerül egy olyan rafinált cég/ember, aki kellően rutinos ebben a témában. És ha kell neki a domained, felépíti úgy az egészet, hogy a végén még te fogsz elnézést kérni, hogy "loptad" a domainjét, és örülni fogsz neki, hogy ennyivel megúsztad.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A dolog nem ilyen egyszerű. A magyar gyakorlatban a bíró a törvény betűjének megfelelő ítéletet kell hozzon. Ez nem az a mozi, ami az amerikai filmekben megy, ahol a bíró önállóan mérlegelhet és a saját józan esze meg a precedensek alapján értelmezi a törvény szellemét. Nálunk a törvény betűje számít, nem a szelleme.
Tapasztalatom szerint a bírók ennek megfelelően felkészültek, ha hibáznak a másodfok elsikálja az ítéleteiket, ez benne van a rendszerben. Nem rosszak a bíróink. Viszont rengeteg, képtelenül sok hozzá nem értő, amatőr ügyvéd van, akik orruknál fogva vezetik az ügyfeleiket.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Igen, de a törvény betűje ad eltérést. Most kapásból a sérelemdíj ugrott be: azt ki kell szabni bizonyos esetben. De hogy mennyit, azt már nem részletezi, ezért egy piszlicsáré ügyben ez lehet akár 1 Ft is.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Jó példa! A sérelemdíj teljes dráma. Szerintem kevesen tudják, hogy mi az és szinte senki nem tudja, hogy mire számíthat, ha ilyet igényel vagy ilyesmiért perelik. Még joggyakorlat se nagyon van rá (vagy én nem ismerem az ezzel kapcsolatos bírói gyakorlatot).
(Van egy ismerősöm, akinek folyamatban van egy ilyen sérelemdíjas ügye, kíváncsian várom, hova jutnak vele.)
Mindenesetre ez a domainnév dolog nekem most egyértelműnek tűnik, nagyon köszönöm a segítséget.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
"A magyar gyakorlatban a bíró a törvény betűjének megfelelő ítéletet kell hozzon."
Ez az elmélet. Gyakorlatilag meg olyat is olvashatsz, hogy ugyanolyan ügyekben ugyanazon törvény alapján az egyik megyében így szoktak ítélkezni, a másikban pedig úgy.
És a magasságos másodfokot is meg szokta répázni néha a LFB, azt is néha az AB, és néha őket is felülbírálja az EJEB, szóval...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
;^))
...hogy "mindenfélék vannak", az az első számú általános igazság. (Amikről én írtam, azok perszehogy sokadrangúak ehhez képest).
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem tudok etikai kérdésekben versenyre kelni veled, de az álláspontodat nem támasztja alá semmi. A szabályozásban ugyanis szó nincsen olyasmikről, amiket írsz itt. Ha tudsz olyan jogszabályt vagy előírást, szokványt, bármit, ami szerint te jogosan tarthatsz fenn egy másik cég nevén domaint, akkor kérem tedd ide.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
http://www.domain.hu/domain/tt/elvi_allasfoglalasok/ea_09_2000.html
"Jogszerű névazonosság esetében a név domain névkénti delegációja és regisztrációja vonatkozásában az elsőbbségi elv érvényesül: az azonos névhasználati joggal rendelkezők közül a névre azt tarthat először igényt, aki azt - a Szabályzat előírásainak megfelelően - korábban igényelte. Ez az elv nem alkalmazható a Ptk. 77. § (4) bekezdés második mondatának hatálya alá eső esetekre, amely szerint A tudományos, irodalmi vagy művészi tevékenységet folytató - ha neve összetéveszthető a már korábban is hasonló tevékenységet folytató személy nevével - az érintett személy kérelmére saját nevét is csak megkülönböztető toldással vagy elhagyással használhatja e tevékenység gyakorlása során. Ezt azonban a Regisztrátornak csak az érintett kérelmére kell figyelembe vennie."
Nem kell semmiben egyet értened velem.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ez a pont a jogszerű névazonosság esetére vonatkozik. Ha pl. két azonos néven bejegyzett cég lenne a cégnyilvántartásban, akkor ezek - hagyjuk most figyelmen kívül az összes többi szempontot - azonos névhasználati joggal rendelkeznének. Ilyenkor van sorrendiség.
Az én esetemben azonban egy cég van az említett domainnévvel azonos néven a cégnyilvántartásba bevezetve. Nincs másik cég, tehát nincs két azonos névhasználati joggal rendelkező. Csak egy. Az én cégem.
Nem érdekes, hogy miben értek egyet veled, a kérdés az, hogy van-e olyan rendelkezés, ami alátámasztja az álláspontod. Nincs. Ha lenne, idetennéd, örülnék neki és megköszönném.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
"Jogszerű névazonosság esetében a név domain névkénti delegációja és regisztrációja vonatkozásában az elsőbbségi elv érvényesül: az azonos névhasználati joggal rendelkezők közül a névre azt tarthat először igényt, aki azt - a Szabályzat előírásainak megfelelően - korábban igényelte."
Ebben hol olvastál cégről?
NÉVAZONOSSÁGRÓL van benne szó...
Nem utolsó sorban az ELSŐBBSÉGI ELVről...
Te kérted, hogy mutassam fel, hol van a domain regisztrációval kapcsolatban elsőbbségi elv... ITT van vazze...
Szólj ha nem megy a szövegértelmezés, szívesen elmagyarázom kisiskolás módszerekkel.
Ebben a hozzászólásban pontosan erre a hozzáértésre utaltam, amit most is felmutatsz...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Bocs, nem névazonosságról van szó, hanem jogszerű névazonosságról.
Már csak azt kéne megtudni, mit jelent a jogszerű névazonosság kifejezés. Miben más, mint a sima névazonosság.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ha ilyen biztos vagy az igazadba támadb be, miért itt keresed a pozitiv megerősítést?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
+1
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Parancsolj:
https://www.domainabc.hu/szakerto-valaszol/domain-vedjegy-cegnev/100000…
Itt már gondoltak olyanokra (inkább nem nevezlek meg...) mint te.
Ha van védjegyed a névre, akkor sem érsz vele semmit, mert abból kiindulva, hogy most "vetted észre" a "problémát", valószínűleg most, vagy a domain név bejegyzése után védted le a nevet.
Sőt... tovább megyek... ha TE azért jegyezted be a cégnevedet, hogy egy másik cég/személy régen használt nevével tudj visszaélni, akkor a helyedben inkább kussolnék, mert megütheted miatta a bokádat. A végén még neked kell majd azon gondolkodnod, hogyan fizess kártérítést a másik cégnek/személynek, ha beperel jogtalan névbitorlásért.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ha mindenáron a dolog háttere érdekel, szívesen megosztom veled a részleteket. A céget, amiről szó van, a 90-es években privatizálták, az új külföldi tulajdonosa szabályosan megvásárolta, kiürítette, dolgozóit elbocsájtotta és megszüntette. A tevékenységet ugyan a saját neve alatt folytatta, de a régi cégnévre semmi szüksége nem volt, szerintem az egyszerűen "úgy maradt", tizenéve senki nem foglalkozik vele. Néhányan, akik a régi cégnél sokat dolgoztunk, úgy döntöttünk, hogy a vállalkozásunknak ezt a régi, nem használt és ezért szabad nevet választjuk. Védjegy nincsen rá bejegyezve. A cég elindult, jól működik, fejlődik és szóba jött, hogy internetes megjelenést is adnánk neki. Ekkor tűnt fel a helyzet a domainnévvel.
A helyzet az, hogy teli vagy ítélettel és jótanáccsal, de a kérdést sem érted. Azt szeretném megismerni, hogy mi a szabályozási környezete egy ilyen problémának. Hátha van, akinek volt már hasonló ügye. A fenti linket köszönöm, tényleg érdekes, de a mi esetünkre nem igazán alkalmazható az ott leírt eset.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
azért szép dolog másokat ekézni, hogy -- szerinted, miközben nem is értetted mire kérdeznek rá -- nem tudnak olvasni, majd ide ráncigálni egy cikket, amiben le van írva, hogy ha van érvényes védjegy, akkor a másik fél kb IJ, és nem számít, mikor lett bejegyezve, és interpetálod úgy, hogy "nem érsz vele semmit".
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem írok mindre, csak ide.
Ha nincs igazam, akkor megkövetlek titeket, minden sértődés nélkül. Indulj neki, pereld el/követeld el/vedd el (kinek mi tetszik) a domain nevet.
Sok sikert hozzá.
Majd írd meg mi lett a végeredmény.
Tényleg kíváncsi vagyok rá.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
hülye kérdés, de esetleg nem sikerült a domain tulajdonosával/jelenlegi "jogutódjával/mittudomén" felvenni a kapcsolatot? :)
És esetleg megkérdezni tőle, hogy ugyan hajlik-e valami kompromisszumra, stb. a domain átadással kapcs. ?
Mert lehet amióta ez a szál "fut", már át is regelték volna neked, az X illető mondta volna oké, 20ezer, te mondtad volna oké, megér ennyit. Kalap-kabát, mindenki örül.
Vagy ezen már túl vagy és irreális volt az ár amit mondott? :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Dehogy hülye kérdés, csak nem szeretnék úgy kérdezősködni nála, hogy közben nem vagyok tisztában a jogaimmal. Az ellenfélnek nem dolga engem kioktatni, neki van elég baja a saját érdekei védelmében. Nekem dolgom tájékozódni, mielőtt nekiugrok a feladatnak.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
De muszáj pont a cégnevet regisztrálni domainként? A cégnév rajtad kívül senkit nem érdekel. A vevőt egy jól megjegyezhető márkanév érdekli, vagy valami rövid, frappáns domain. Még mindig lehet ilyet találni .hu alatt. Inkább találj ki valami ilyet.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nyilván egy cégnek ezerféle terméke lehet és mindegyikre külön bejegyeztethet védjegyet, külön névre, logóra. A cégnév más. A cégnév egyedi. Ha a cég nevét a cégbíróság bejegyezte, akkor a domainnév regisztrációnál abból indulnak ki, hogy a bíróság megvizsgálta a név használatához tartozó jogokat és kizárásokat és ezért a domain neve jogszerűen azé, akinek a cégjegyzékbe bejegyzett nevével egyezik. Itt nem szökséges külön bármit levédeni, sőt, védjegyet más nem is jegyezhet már be arra a cégnévre, amelyik a cégjegyzékben szerepel.
Az egész tényleg bonyolult, de valahogy nekem logikusnak tűnik.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Domain nev miert csak aze lehet aki a ceget bejegyezte? Domain nev miert jogszeruen az ove ha a cegbirosag bejegyezte?
Tetelezzuk fel engem Kiss Pistanak hivnak es begyjegyeztem a kiss.hu-t. Kovacs Janos bejegyzi a cegbirosagnal a kiss kft., akkor en nem birtokolhatom a kiss.hu domain nevet attol fuggetlenul, hogy elobb jegyeztem be?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Jogszerű névazonosság?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Mindenképp kell a .HU?
A .COM beregisztrálása csak pár óra a hazai több napnyi várakozással szemben, de ott a .EU is ami anno nálunk is volt cégnévnek.
Továbbá ha az országhatáron kívül is nyúlnak a céges dolgok egyébként is célszerűbb egy EU-s vagy nemzetközi .
--
Linus Torvalds To Nvidia - "Fuck You" / Egy disztró nem disztró! :D
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni