Kelet európára optimalizált PCIe DVB-C tuner crowdfundinggal?

Fórumok

Sziasztok! BUÉK!
Szerintetek hülyeség lenne megprobálni összehozni egy közösségi finanszírozású és fejlesztésű pciexpress dvb-c/t tunerkártyát ami kelet európára lenne optimalizálva?
Én már 2 éve próbálom lecserélni az igaz jól bevált de pci-os technisat cablestar2 pci tuneremet esetleges skylake-ra váltás miatt, és csak olyan pcie tunerekbe sikerült belebotlanom amelyek valamilyen hibával küzdöttek.
Tavaly így jártam az avermediával:
https://mobilarena.hu/tema/avermedia_tv_tunerek/hsz_953-953.html

https://mobilarena.hu/tema/avermedia_tv_tunerek/hsz_986-986.html

Most TBS tunerrel így jártam:
https://mobilarena.hu/tema/dvb-t_dvb-s_dvb-c_kartyak_usb_pci/hsz_17637-…

Gróf ugyanígy járt a TBS-sel, de neki végül javították a drivert:
https://prohardver.hu/tema/digi_kabel_tv-digitalis_adas/hsz_28945-28945…

https://prohardver.hu/tema/dvb-t_dvb-s_dvb-c_kartyak_usb_pci/hsz_15547-…

Már jóideje levelezek a supporttal hogy a TBS6221 driverét is javítsák de mindenféle kifogásokat keresnek.
Holott szerintük is hibátlan hardveresen a kártya.
A technisat már nem gyárt dvb-c tunerkártyát, pedig jó lenne ha lenne egy pcie dvb-c kártyájuk.
Ezért arra gondoltam hogy lehetne egy nemzetközi közösségi finanszírozású projektet indítani egy olyan pciexpress dvb-c tunerkártya megalkotása érdekében amely a kelet európai régióra optimalizált, és normálisan működne nálunk. Szerintetek piacképes lenne?

Szerintetek Magyarország Szlovákia Románia Lengyelország viszonylatában működne egy ilyen közösségi finanszírozású projekt? A tuner chip lehetne a TwinHan-tól, az már bizonyított a Technisat tuneren.

Hozzászólások

Mukudhet. De a produktum biztositasa nem kis feladat es nem keves tudast igenyel.

Ha minden porcikaja nyilt is lenne akkor szelesebb korben is nagyot szolhatna.

Igen, én is úgy gondolom legyen nyílt ha már közösségi finanszírozású.
Közben a TBS küldött nekem egy beta drivert, leteszteltem egyelőre jónak tűnik, megoldódtak a hibák.
Ezt tapsztaltam az új driverrel:
A dvbviewer és a transedit minden csatornát megtalál kereséskor. Végigmentem a csatornákon, mindegyik ad képet. Ha két olyan csatorna közt váltok amelyek más frekvenciákon vannak akkor a váltás lassabb. A dvbviewerben kereséskor nem gyullad ki a NIT négyzet, ez nem tudom hogy hiba e mert a Transeditben működik a NIT keresés, ha megadok egy kezdő frekvenciát akkor behozza a többit.

Németországban márciustól a DVB-T helyét a DVB-T2 veszi át. Sajnos csak az újabb tévé készülékek képesek a DVB-T2 vételére, a többieknek egy újabb konzervet kell a tévé mellé beszerezni. Ja, és a nemzeti adó kivételével fizetéses lesz.
Mielőtt nekiindulsz érdemes utánanézni Kelet-Európában mennyire életképes még a DVB-T. Amit ismerek, Romaniában 2-3 teszt jellegű város kivételével nincs jel, jó pár éve halasztgatják a hálózat kiépítését pénzhiányra hivatkozva.
Szerintem Romániát ki is húzhatod, minden falu be van kábelezve, ahova nem jut kábel oda van 3-4 DTH szolgáltató, a kalózkodás meg akkora méretet öltött, hogy már csak az idősek néznek tévét.

Szerk.

Ami a DVB-C-t illeti: majdnem minden szolgáltatónak saját hardwere van. Például hiába vásárolok a boltban egy univerzális modult, nem fog működni, mert a szolgáltató kártyája nem kompatibilis a hardwerrel.
Műhold (DVB-S) esetén is hasonló a helyzet, hiába a szép és jó beltéri, úgyis a szolgáltató által szállított, lebutított konzervet kell használni.

Ami TV-k esetében gond, az PC-tuner esetében egyszerűen megoldható.
http://www.tbsdtv.com/products/tbs6209-dvb-t2-c2-tc-isdbt-octatv-tuner…

Bár az tény, hogy PCIe kártyára nem lenne igény, de egy helyes kis USB dobozkára biztosan lenne. És ilyen is létezik:
http://www.tbsdtv.com/products/tbs5881_dvb-t2_tv_tuner_ci_usb_box.html
Sőt, ebben még CI slot is van.

--

nTOMasz
"The hardest thing in this world is to live in it!"

Mi az hogy dekodolt? Decrypt?
Ha az utobbi akkor a kartyatol fugg, de leginkabb a CPU vegzi a decryption-t.
Tovabba a legtobb tunerben nincs olyan, hogy csatornavalasztas (hw based PID filtering), csak max frekit tudsz valasztani, aztan tolja az arcodba a teljes mux-ot, majd valogassa ki a CPU, hogy mit szeretnel nezni.

A Raspberry Pi CPU-ja is mai CPU. Pont azert lenne jo, ha lenne 'okos' kartya, amire offloadolni lehet sokmindent, hogy tudjal jo kis otthoni rendszert epiteni, ugy, hogy egy RPi el tudjon vegezni egy csomo dolgot - peldaul tudjal zenet hallgatni vagy filmet nezni, mikozben mentesz egy TV-musort.

Én úgy vettem észre az ismerősök körében, hogy az asztali gépek cserélődnek laptopra. Azokban meg relatíve kevés a PCI-E slot.

Továbbá az is ellene szól, hogy a Digi-nél van a Digi Online, amivel tableten (meg talán gépen) tudod nézni a Digi csatornáit, ha egyébként előfizettél a kábelre (amin meg ugye jön a DVB-C).

PCI express... az asztali gépemben még nincs, a laptopomban meg már nincs.
Az igazi egy usb-s dvb-t/c volna, lehetőleg olyan, amiből a vételi jelszintet is jól ki lehet olvasni, meg a vett jel szabványát automatikusan detektálná. ( az adó által kisugárzott jel elvileg tartalmaz headert). Antennabeállításnál meg zavaró, hogy a jelszintváltozást csak több másodperc után érzékeli. Hozzá nyílt forrású driver, nyílt implementációval meg nagyon jó volna.

-fs-
Az olyan tárgyakat, amik képesek az mc futtatására, munkaeszköznek nevezzük.
/usr/lib/libasound.so --gágágágá --lilaliba