fényképezős telefon a páromnak

Fórumok

Olyan telefont keresek a páromnak, amivel relatíve jó képeket lehet készíteni (a fotóversenyen nem akar indulni), és nem 6 havi minimálbér az ára (50-100e között mondjuk). Első körben Androidosra gondoltam, de mindenki véleménye érdekel. Nem baj ha nem bivalyerős a hardver, játszani nem szokott - legyen gördülékeny a működése.

Köszi az ötleteket.

Hozzászólások

A 41 megapixel az mókusvakítás, de ennek ellenére meglepett, hogy milyen vállalható képeket csinál. Összehasonlítottam a sajátommal: http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=1&idPhone2=4577&idPhone3=632…

Én elégedett vagyok az 1+1-el, ebből kiindulva a 808 se lehet rossz választás :D

Az 1+1-nek vannak a legjobb kepei szerintem. Olyan (vaku nelkuli) ejszakai kepet csinal, hogy nem akartam a szememnek hinni. A rendszamtablak olvashatoak, a szemkozti benzinkut fenyei kivehetoek es felismerhetoek.
Es ezt este 23.30-kor.

Nappal a fenykepei emberi arcon ha direkt napsutes eri akkor nem eg ki. Ott ahol napsutes eri is latszik az arc bore, ahol nem eri napsutes ott pedig nem teljesen fekete a kep. Ezt "automatan" fotozva adta, vezetes kozben a vezetot fotozva ugy, hogy a nap szembesutott.

Szerintem a 1+1-nak magasan a legjobb a fenykepezoje. Baromi sokat kiprobaltam mar, ugyan az iphone 6 plus-t meg nem, igy arrol nem tudok nyilatkozni. De az iphone5-ot magasan veri.

Es baromi gyorsan csinalja a kepet (bar lehet, hogy a cyanogenmod miatt van, de nem erdekel mi miatt). Altalaban mostmar ugy fotozok, hogy csinalok 4-10 fotot es utolag torlom az osszest kiveve 1.

A cyanogenmod-ban levo fenykepezo baromira kezreall (modvaltas az, hoyg felfele huzod az ujjad)
Szerintem az is sokat nyom a latba.

Ha 100e a felso hatar, akkor a 1+1 pont belefer (90e). Az 1+2-rol nem tudok nyilatkozni, de szerintem a !cyanogenmod miatt ki is esik.

---
Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....

A felbontás egy jó dolog, mert egzakt (viszonylag, ehe) és jól összehasonlítható, de a képminőségnek csak kb. harmada a felbontás. Vagy még annyi se. Én csak a kép alapú összehasonlításnak hiszek, nomeg a személyes tapasztalatnak, pl. hogy milyen fürgén válik fényképezőgéppé a telefon. A Motorolát ezért akartam párszor tiszta erőből a földhöz csapni, mert olyan lomha volt, hogy gyakorlatilag használhatatlan volt. Nem csak fényképezőgépnek :D

Pontosabban hamarabb kifut az ember a lehetőségekből a szűkösebb képességek miatt. Ha azokon belül marad, akkor tökmindegy. Ha van elég fény, de amúgy meg nem túl nagy a dinamikája hogy ne égjen ki, bukjon be, akkor semmi gáz.

http://kepfeltoltes.hu/view/151004/IMG_20150823_173111_www.kepfeltoltes…

Szerintem bármelyik fényképezőgépnek tudok adni olyan feladatot, témát amin elvérzik, kis rosszindulattal meg olyat is, amire a telefonba épített hulladék alkalmasabb(*).

*) Persze az, hogy alkalmasabb igen relatív dolog, de érted mire gondolok.

igen is meg nem is. 2 eve voltam anyammal Pragaban, o az akkor vadiuj iphone 5-evel fotozgatott, en a canon 50D-vel + tobb 100 ezres objektivekkel. aztan itthon amikor valogattuk ki a legjobb kepeket, az o kepei kozul tobb kerult be mint a canonnal keszultekbol. persze nagyon belezoomolva a canon jobb elesebb volt, de osszhatasban szinekben, meg a HDR-nek koszonhetoen a napos reszeken az iphone kepei jobban neztek ki.

azert a mai teloknak mar eleg jo a kamerajuk normal fenyviszonyoknal, a speci fenykepezok visszaszorultak az extremebb igenyekre (keves feny, gyors mozgasok, szelsoseges latoszogek)

most mar en is ott tartok hogy a 3 kilos dslr-t csak nagyon ritkan cipelem magammal, a legtobb esetben boven eleg az iphone is.

A'rpi

Azért itt érzek egy kis csúsztatást. Egy újonnan vásárolt telefonban lehetnek olyan szolgáltatások, amit egy régebben vásárolt DSLR még nem ismer.

Persze egy DSLR drága, így nem veszünk minden évben újat. Sokan úgy gondolják, hogy megéri minden évben, esetleg kétévente új telefont venni, és ekkor már nem is minden DSLR drága. Pl. a 70D-nek van HDR módja, és kb. annyiba kerül, mint az iPhone aktuális csúcskészüléke (október 9-ig).

-----

(&%;_98\<|{3W10Tut,P0/on&Jkj"Fg}|B/!~}|{z(8qv55sr1C/n--k**;gfe$$5a!BB]\.-

Itt szerintem arra gondolt a kolto, hogy telefon elovesz, kepernyozar kiold es kattint egyet, majd el is teszi. Az egesz muvelet szigoruan 20mp alatt van.

Igy a fenykepek szamossaga lenyegesen tobb, mint hagyomanyos gep eseteben (DSLR gepet ki kell csomagolni, vagy pedig egy jo fel kilos cucc log a nyakadba). Es anelkul, hogy lenyegeben barmit allitana a felhasznalo a vegeredmeny teljesen vallalhato, meglepoen sok foto sikerul egesz jora.
Csaladi albumba tokeletes.

---
Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....

S4 zoom SM-C105

Árban vállalható 40-50k huftól már kapható...

Képminőségre nincs panasz, bár az előlapi kamera kicsit fakó de a fő kamera 10x optikai zoomja is tetszetős és ahhoz képest nagyon jó képeket készít. A kissé aktív 3,5 éves fiamat is le tudjuk fényképezni az épp aktuális témában, nem pedig 1-2-3 másodperccel később, mint a nikon kompakt géppel... :)

Egyetlen negatívuma, h. xenon vaku van benne, és nincs LED segédfény tehát zseblámpa az nincs rajta. de ezt leszámítva tökéletesen használható. én vettem hozzá pvc műanyag tokot objektív védő sapkával, az elejére egy edzett üveg lapot, táskában így hordom. Viszont az összes gyári tok balra nyílik ki, az nekem meg nem túl jó, lévén bal kezes vagyok.

Szoftverkörnyezet gördülékeny nincsenek akadások, igaz nem játszom rajta.
4.4.2-es android fut rajta
Átlagban hetente egyszer indítom újra. igaz ez csak másodlagos telefon, főként a fényképező funkciója miatt használom.
napi fél egy óra taperolás-fényképezés-használatban heti kétszer kell tölteni. igaz hívást nem nagyon indítok róla. (de van benne sim, és be is van kapcsolva a telefon része.)

nagy vonalakban ennyi. ami másnak negatívum lehet, hogy nem egy túl vékony készülék, mert hát valahol el kell férnie az optikának is. Nem egy kis táskába való. A súlya majd 240gr tokkal-üveggel együtt.

üdv

Balooo

------------------------

Nincs a világon se jó, se rossz. A gondolkodás teszi azzá... (W. Shakespeare)

szepek, tenyleg. El kellene mennem a parlamenthez 21.23-kor, hogy tudjak egy osszehasonlito fotot csinalni 1+1-gyel. Mondjuk te augusztusban lotted, lehet mostmar este 8 is jo lenne.

---
Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....

Lumia 640 vagy xl.
Egészen vállalható képeket csinál, a sima 640-t 35.000-ből kihozható+ fólia, tok, memóriakártya.
Hátránya lehet, hogy windowsos

Ha valamivel több pénzt akarsz elkölteni, akkor Lumia 730, Ha kevesebb a rááldozható, akkor Lumia 630, 635, 640. A 730-as 1 GB memóriája hosszabb távon jobb választás. A képek tárolása 32-64-128 GB-os SD-vel megoldható. + Ha úgy választassz, van dupla SIM lehetőség is. (Mindkettő, - 630-730, - van a családban. A 730-ast már "szelfi"-képes telefonként reklámozzák, LED villanó is van benne. /Bár nekem telefon-fénykép készítésnél még soha nem hiányzott vaku../ Ha van ilyen lehetőség, asztali Windows esetén, az USB kábellel összekötés után "Explorer"-ből csak "kíhúzod" a kívánt helyre a képeket.

A telefonom 1,5 év alatt még egyszer nem fagyott, pedig, még FRISSÍTENI SEM ENGEDTEM SOHA(!) Eldobni már sikerül párszor, (TOKBAN!) de még csak szembetűnő karcolás sincs rajta, és működik mint újkorában. Tölteni másfél-kétnaponta kell. A képek több mint jók. Én szinte naponta készítek vátozó számú képet vele. Ha ennél jobb kell, akkor már nem telefon, hanem SLR vagy tükörmentes SLR, (MILC) fényképezőgépet kell venni.)

Megjegyzésképpen, a hangjuk csak átlagos. Ha a telefon hangminősége is számít, akkor Sony!

Egy kép. (Még új korában készült.)
https://www.flickr.com/photos/132370074@N08/21806206578/

Igen, a "Nokia Here". Engem, sokszor kisegített már Nagyvárosokban, Pesten. Ha Wi-Fi-n beállítottad az úticélt, utána már a letöltött "offline" térkép alapján is megtalálja a célt. (Volt, hogy Pesten egy vendéglőt nem volt képes a NaviGo megtalálni, a Lumia meg egyenesen odavezetett.)

Úgy gondolom, célfeladatokra, célappok használatára kikerülhetetlen az Android, még "okostelefonnak" szerintem jelenleg jobb (már csak a "zárt" rendszer, és a negatív-elterjedsége okán is,) a Lumia, Ha durván 2-3 évenként, van rá kétszázezer a "pénztárban", akkor meg akár az iPhone is jöhet(ne).

Azt mire alapozod, hogy 2 évig minden frissítést megkap?

Feleségemnek van Moto G(2014-es, xt1068). Android 4.4-gyel jött tavaly karácsonykor, az 5.0 elég lassan érkezett meg rá és 5.1 sajnos azóta sincs. Gondolom 6-os droid meg pláne nem lesz, pedig bőven benne vagyunk ugye a 2 évben.

Egyébként nagyon jó telefon, a kamerája -mind hardveresen, mind szoftveresen- különösen jó (a kamera szoftver köröket ver a nexus5-öm stock android kamerájára).

DE ma már semmiképp nem venném meg az 1GB-os verziót, mert az 1GB eléggé határeset. Sokszor kicsit döcögős, lassú emiatt. A 2015-ös verzióból van már 2GB RAM-mal szerelt változat is (16GB háttértárral), ez ugyan drágább, mint az alap verzió (amit linkeltél), de ha már Moto G, akkor mindenképp ezt venném a 2GB RAM miatt.

Ja még valami: ezekben nincs magyar nyelv, mert hivatalosan itthon nem forgalmazzák. Utólag lehet ráhekkelni, de úgy sem lesz minden magyar (pl a beállítások menü angol marad).

"Most vettem a feleségemnek ilyet és benne van a magyar nyelv!"

Akkor bocs a dezinformációért. A tavalyi modellekben még nem volt benne.

"Nekem is 2014-es Moto G-m van! A Motorola felvette a 6.0 Android-ot támogatott készülékek listájába!"

Úgy legyen. Akkor már csak az nem világos, hogy az 5.1 miért nem érkezett meg. Kihagynak egy verziót?

Szerk: most nézem, hogy már nyár közepén kijött az 5.1, csak még ide nem érkezett meg. Az 5.0-nál is így volt, elég sokat kellett várni rá. Akkor ezekszerint a frissítéssel a lassúságot leszámítva mégsincs baj. Ha még lesz rá 6-os is, akkor le a kalappal.

Javaslom hogy csak lezeres auto focusost vegyel!

Ma mar a kepek minosege ritkan problema a kozep/felso kategoriaba (13+ mpx kornyeken), az eltalalt es gyors focus annal inkabb. A masik fontos pedig a szenzor merete/technologiaja az alacsony fenyviszonyokra, ami problema szokott lenni..

"amivel relatíve jó képeket lehet készíteni"
"legyen gördülékeny a működése"

Ha ezek a legfontosabb alapfeltételek, akkor halk megjegyzésem egy iPhone 4s. Kb. 65.000 Forintért újat kapsz.