Nem is rossz ez az Okular

Bár a PDF-nézegetők közül nekem a PDF X-Change Viewer tetszik a legjobban, a Linuxra való váltásommal búcsút kellett intenem neki. (Wine alatt nagyon gyakran lefagy, ha nem csak olvasni akarok, hanem annotálni vagy egy OCR-réteget létrehozni.)

Mivel KDE-m van, alapból az Okular volt fent mindig is, így ahhoz kellett hozzászoknom. Bár vannak kisebb hibái, huzamosabb használat után sikerült megszeretni, mert rájöttem néhány dologra:

  1. a bal oldali panelt az F7-tel el lehet tűntetni úgy, hogy következő indulásnál se jöjjön vissza (ellenben ha csak rákattintok valamelyik gombra bal oldalt),
  2. a fenti eszköztárat át lehet szabni
  3. ha annotálni akarok és kettőt kattintok egy gombra (pl. kiemelés), akkor egymás után annyiszor alkalmazhatom azt az eszközt, amennyiszer csak akarom (bár erre sosem jöttem volna rá magamtól, csak miután elolvastam a súgót)
  4. pl. beszúrt megjegyzéseket a ctrl nyomva tartásával lehet mozgatni
  5. a Mentés másként… paranccsal be is ágyazódnak az annotációk a PDF fájlba (egyébként csak az én gépemen maradnak meg)
  6. a DRM-korlátozások betartása kikapcsolható (nyilván aki nem akarja, hogy másolható legyen a dokumentuma, annak nem biztos, hogy tetszik :) )

Hozzászólások

Jó cucc, de azért én tartok mellette egy mupdf-et is, mert van néhány olyan doksi, amit a ghostscript backendes megjelenítők nagyon lassan renderelnek, a mupdf meg mint a villám. Van persze okularhoz mupdf backend is, de azzal néhány olyan feature elveszik, amit a gs nyújt az okularon keresztül.

az okular tényleg jó, ami a sebességet illeti.
Ellenpélda az (új) evince (gnome pdf nézegetője), amire még a firefox javascriptes pdf motorja is köröket ver.

igazából a sok képet tartalmazó oldalaktól hal be teljesen. És ott is inkább az oldalsó gyorsnézet. Nem darabos lesz a mozgás, hanem nálam konkrétan 1-2 másodpercet kell várni mire valamerre megmozdul.

Ezzel szemben tetszőleges másik pdf olvasó teljesen simán görgeti az oldalsó gyorskereső sávot.