( golgota | 2009. 08. 12., sze – 07:13 )

Ez egy kormányzati "cég" volt, aki egy problémára egy terméket szeretett volna vásárolni. Ezt meg kellett támogatni egy doksival. Kaptunk egy szép A4-est félig teleírva 18-as betűmérettel, hogy "mer ez jó és kész", alul meg az árat "800 milla lesz". Aztán kellett még mellé venni ezt azt potom 2,5 milliárdért egy éven belül, hogy eldöcögjön valahogy. Majd ezek után a 4 node-os MSSQL elé beraktunk egy Oracle-t, az IIS és sharepoint clusterek elé egy apache-ot, az exchange elé egy postfix mailgateway-t, hogy egy kicsit tehermentesítsük a WIN infrastruktúrát.

Szóval az A4-es böfögés 3 milliárdot ért. Persze magáért a büfikéért nem ennyit fizettünk, de az is volt vagy 30 milla. Hozzáteszem, hogy a saját belső megvalósíthatósági doksinkból volt egy két rész bele cut&paste-lve ügyesen.

Mondjuk ha valaki ennyire b@szott jó, hogy egy oldalba bele tudja sűríteni, az meg is érdemli a 30 millát. Nem is kellene nekem bzip2, beültetném a csávót a bitek közé. :)