Én nem az ubiról beszélek, hanem úgy általában az opensource megoldásokról. Nézzünk pl. egy vállalatirányítási rendszert.
A) verzió: win32 alkalmazás ( esetleg win64 )
feltétel: winserver + liceszek * user -5 (10) ?
feltétel: mssql vagy oracle vagy akármi, általában + licensz * user
feltétel: maga az alkalmazás szerverre + licensz
feltétel: maga az alkalmazás kliensre + licensz
feltétel: kliens op.rendszer + win32 (64)
feltétel: vírusvédelem +licesz * user
Egy biztos, ez kurva sok pénz, főleg válság idején.
És mit kapsz?
egy PLATFORMFÜGGŐ megoldást, jó drágán
B) verzió:
feltétel: szerver ( linux, bsd, akármi, opensource )
feltétel: mysql, postresql, stb... opensource
kliens: linux, bsd, akármi, opensource
feltétel: webbrowser, pl. firefox
app: opensource, vagy fizetős, ekkor +licensz*user
Egy biztos, ez jóval kevesebb pénz.
És mit kapsz?
Egy PLATFORMFÜGGETLEN megoldást, olcsón.
És higyjétek már el, nincs az az alkalmazás, amit ne lehetne megoldani web-es technológiákkal. Ha nem hiszitek, nézzetek utána, hogy hol tartott a világ pl. 5 éve, és hol tart most.
Szerintem a B) verziónak SOKKAL TÖBB előnye van, mint az A) verziónak.
Innét kezdve lehet mindenféle MS-párti véleményeket formálni, a világ fejlődése, stb... úgyis eldönti ezt a kérdést az elkövetkezendő években.
Fenti megállapítás erősen leegyszerűsített, és csak a magam szubjektív véleményét tükrözi. Nem kívánja senkitől, hogy fenti gondolatokat a magáévá tegye, emiatt frusztrálódjon, fejbe lője magát, stb... Én még a saját gondolataimért sem vállalok semminemű felelősséget, ezért akinek bármi problémája van fenti gondolatokkal, kérem forduljon az OEM szoftvert forgalmazó cégekhez technikai segítség céljából... :)