( jevgenyij | 2009. 05. 13., sze – 19:32 )

Itt nem a hangsúlyosan internetes, vagy biztonsági programokról van szó. Ezért nem tartom jó példának sem a BitchX-et sem a Nod32-t. Egy irc kliens valamilyen szinten "háborús eszköz". :-) Természetesen frissíteni kell rendesen. Egy vírusirtó alkalmazásnál még egyértelműbb a naprakészen tartás fontossága. (Egyébként annak ellenére, hogy még csak beta a Win7 valamilyen szinten kezelte a Nod32 kompatibilitását. Nem az előzőekben írt módon ugyan, de legalább felismerte a problémát és javasolt egy működőképes megoldást. Nem csak egyszerűen lelőtte a Nod-ot egy semmit mondó hibaüzenettel.)
Jó példa egy régi linux játék CD lehetne. Csak nem lehet elindítani mert vagy 10 évvel korábbi linux-ra fejlesztették. Azóta megpusztult a kiadója, patch nincs, elindítani pedig már nem lehet egy mostani linux-on. A vicc az, hogy ha párhuzamosan megjelent windows-ra, akkor wine-al sokkal jobbak az esélyek. Windowson természetesen probléma nélkül használható.
Ezért minek kérdezzük meg a biztonsági szakembereket??
A játék gyári, nincs rajta malware. Az internettel nem foglalkozik, nem fogad és nem küld adatot.
Szeretnék mondjuk nosztalgiázni. A megoldás természetesen Windows. Hiába jelent meg véletlenül az adott játék linuxra is.

Lehetne példa mérnöki vagy tudományos szoftver is. Azoknál sem elsődleges a biztonság. Egy CAD programnál sem fog senki biztonsági szakemberekkel konzultálni. Működjön és kész.
Na persze nincs sok mérnökök munkaeszközeként használt CAD program Linux-ra. Tartok attól nem is lesz még jó ideig.