( kisg | 2009. 01. 16., p – 00:07 )

Éppen akartam linkelni ezt a cikket, hogy milyen jól leírtad az indokokat a hozzászólásodban.

Kár, hogy sokszor itt az oldalon személyeskedésbe torkollik a beszélgetés.

Én arra lennék kiváncsi, hogy:
- te szeretnél-e full time, megfelelő fizetésért PaX-on / grsecurityn / hasonlóan hasznos biztonsági rendszereken dolgozni
- ebben a felállásban lenne-e kedved azon (is) munkálkodni, hogy az általad írt rendszerek széles tömegekhez jussanak el? Ennek egyik módja a mainline beolvasztás, másik a disztribúciókba való bekerülés.
- ha ehhez a kevésbé érdekes munkához nincs kedved, elfogadhatónak találnád-e azt, ha a szakmai irányításod mellett ezt mások tennék meg?
- hajlandó lennél-e feladni az anonimitásod, vagy pl. megfelelő licenc/fizetési konstrukció mellett átruházni a copyrightod egy non-profit (vagy akár for-profit) szervezetre?

Ha ezekre a kérdésekre nagyrészt igen a válasz, akkor viszonylag könnyen ki lehet számolni, hogy mekkora költsége lenne ennek, illetve milyen üzleti tervek jöhetnek számításba.

Szerintem megnyugtató lenne a Linux fejlődésének szempontjából, ha a biztonsággal kapcsolatos megfontolások nagyobb szerephez jutnának a fejlesztésben.

Sokszor aggodalommal tölt el az a tudat, hogy hány millió kódsornyi szoftver fut akár egy telefonon, akár egy desktop gépen. És a szoftverek íróinak jelentős része nem a biztonságot helyezte előtérbe.

Jó lenne, ha ez pozitív irányba változna záros határidőn belül.

Üdv,
Gergely