a linux nem olyan lassú, de az nem is a raid-en van.
lehet újra kéne rakjam a vindózt? régebben ment azért rendesen. most is megy, csak lassan nyílnak meg programok. pl. egy msn messenger vagy fél perc, mire betölt.
firefox is elég lassan tölt be (10sec). persze utána már cache-ből újraindul mint a villám.
igazából ami "lomha" az a játék. nagyon ritkán játszom, de mikor vettem ezt a 9600gt-t, kipróbáltam egy-két régi játékkal, és gondoltam, majd látok jó kis 200fps-eket, de nem. 50-60-70-et tud maximum egy régi játék (bár igaz, 1920x1200-ban...) és állítólag ez azért van, mert gyenge a procim. és valóban, játékok alatt 100% proci terhelés végig.
vagy pl. a windows töltés úgy néz ki, hogy elég gyorsan bejön a desktop, de utána még vagy 1 percig töltöget és addig szinte használhatatlan. namost a raid az tud jó 120mb/s olvasást, úgyhogy az alatt az 1 perc töltögetés alatt behúzna a windows jó 7 gigát?! de hogy honna és hová?! el nem tudom képzelni, mit tököl olyankor. pedig ram is van bőven.
emlékszem még új korában friss win-nel ment mint az állat.