( archimonde | 2008. 05. 17., szo – 18:21 )

Látom, nem vagy programozó... Elmagyarázom.

1. "Miért ne lenne kompatibilis?" Mert egy ilyen 10 éves, 10 nagy verzión át toldozgatott formátumot nincs az az isten, aki még egyszer úgy tudna implementálni, hogy abban az eredeti kódbázis összes bugja benne legyen. Márpedig anélkül nem fognak menni a meglévő flash animációk, ami megengedhetetlen. A gnash próbálkozik vele, de egyelőre használhatatlan.

2. "Szerinted nincs dokumentálva cégen belül a formátum" Valahogy le van, az újabb verziókét még ismerik is a munkatársak. A Win32 API és a Word 97 .doc formátum is nyilvánosan elérhető, de ugyanúgy nem fogja soha senki bugról bugra implementálni, ahogy eredetileg sikerült. Még az m$ se.

3. "minden kiadásnál izgatottan rágják a körmüket, nehogy elrontsák" Nem. A régi kódhoz hozzá se nyúlnak. Meghagyják úgy, ahogy van.

4. "A te elgondolásod alapján a legújabb WinNT, OSX, Linux és Solaris flashplayer nagy részben azonos kell legyen az eredeti Win95-ös 1.0 kiadással" Nem. Hozzátesznek kódot a régihez, ráépítenek újabb függvényeket, a régit is meghagyva. Új formátumot új kód játszik le, régit a régi. A nagyon régit egyszerűen elhagyják.

5. "azért mégse majmok írták" Nem. Programozók, és ismerem a hozzáállásukat.

Majd ha évek alatt kifut mondjuk a flash 7-es kód a piacról, és nem lesz nagy baj, hogy az 5-10 éve gyártott animációk nem mennek, akkor kidobhatják a hagyatékot. Ha és amennyiben az elmúlt pár évben termelt kód már fordítható 64 bitre, akkor egy idő után lehet 64 bites lejátszó.