( trey | 2008. 02. 24., v – 10:45 )

jah, ismerem a SLES-t, tudom hogyan licencelődik.

"Es mivel mar ott fut rajta egy beallitott, "belakott" rendszer, ezert az ember utana hajlik arra hogy vesz hozza frissitest."

Ez a eval rendszerek "beetetése". :)

"Az ubuntuval az a baj, hogy az soha nem lehet eles."

Merthogy? Ez egy éles, házon belüli "teszt és devel" "szerver". :)) Egyébként konkrétan tudok olyan nem kis céget (szerencsére nem semmi közöm hozzá), ahol (ha jól emlékszem) a termelésirányítási rendszerük egy Windows XP-n futó Oracle-n megy. Van itt min csodálkozni kérem :)

"Tehat pl. egy bankban soha nem fognak oracle-t telepiteni ubuntura, vagy debianra elesben, mert tiltja a policy."

Természetesen éles helyre szupportált OS-t adunk minden esetben, ha az ügyfél azt hajlandó megfizetni. Azonban sok esetben marad az, hogy annyira árérzékeny egy projekt, hogy kénytelen vagy improvizálni. Ilyen esetben el lehet indulni egy olcsó megoldással. Ha az szépen működik, akkor mindenki happy. De ha esetleg azzal olyan problémák vannak (pl. szupport hiánya, stb.) amelyek egyértelműen visszavezethetők arra, hogy nem támogatott az OS, akkor lehet érvelni azzal, hogy "mi azt ajánlottuk elsőre, tetszett volna azt venni". Ilyen esetekben ált. meg is veszik a szupportált OS-t. A migráció költsége pedig az ügyfelet terheli, mert ő választotta az olcsóbb megoldást a kockázatok ismeretében.

--
trey @ gépház