Fejlesztési szempontból nincsen különbség.
A 64 bit csak a szoftver 1-2 részére igaz, azokra, ahol ez komolyan számít. A többi maradt 32 bit.
Egyébként ez valóban gány, nem is értem miért nem volt képes az ora 64 bitre fordítani a cuccot. Elhiszem, hogy így kényelmesebb, meg olcsóbb, de van már elég 64 bites rendszer, hogy érdemes legyen egy kicsit kódolni-tesztelni. Az adatbázis teljesítménye egyébként az idő előrehaladtával radikálisan szokott romlani, legalább az em-ben levő tunning advisor tanácsait fogadjátok meg. Arról nem is beszélve, hogy nincs olyan adatbázis, amit egy kellően rossz sql tetszőlegesen vason le ne tudna ültetni.
Tipikus fejlesztő hibák:
- View -kat csinálunk (jó bonyolultat, hogy szép legyen) aztán mindent ezen keresztül kérdezünk le. (ez tipikusan a rossz adatbázis tervezésből szokott fakadni)
- adatbázismezőn dolgozó függvények a where részben (nehogy már szerencsétlen indexet tudjon használni.) Ennek tipikus formája:
...where
to_char(datum,'YYYYMMDD')='20080101'
helyette:
...where
datum=to_date('20080101')
de még jobb, ha a dátum egy dátum típusú bind variable-ben érkezik:
...where
datum=:b
(az csak akkor nem jó, ha a különböző dátumok nagyon más jellegű (mennyiségű) eredményt adnak)
adminisztrátori tipikus hibák:
- nincsenek statisztikák (ez a 10-g nél már automatikus elvileg, de nem árt ránézni. Az em-ben megtalálható a job, ami ezt végzi, és jól paraméterezhető)
- tábla és index ugyanabban a tablespace-ben, diszken van.
- I/O korlátolt alkalmazásnál rac-ot csinálunk, mert 2 gép biztos gyorsabb. (a rac elsősorban a megbízhatóság miatt jó, csak másodsorban a teljesítmény, és csak akkor, ha a rendszer eleve úgy van felépítve, hogy a rac tényleg előnyt jelentsen)
Mielőtt a feljlesztők kijelentik, hogy "az Oracle szar" érdemes kicsit az ora sql tunningban elmerülni, mert egy két apró változtatás a lekérdezésben 3-5 nagyságrend sebességkülönbséget jelent. Legjobb, ha fejlesztők is tudnak erről a témáról valamit.
(majd tíz éve ez a szakterületem, úgyhogy ha valami nem stimmel kérdezzetek.)
Az írás egyébként pont olyan részletes, amennyire kell. Jól sikerült darab. Hál' istennek ma már viszonylag egyszerű ora-t linux-ra telepíteni, próbáltad volna a 8i-t. Egy horror volt. (igaz ismerek olyat, aki ezt egy dds szalagról is képes volt elkövetni, annélkül, hogy felmásolta volna a telepítőt!)