Szia!
Ha megnézed a www.linuxvirtualserver.org-on a load balance megvalósítását az ipvs végzi a howto-k szerint. Ez egy kernelben levő LB megvalósítás. Szerintem ez hiányozhat neked.
---- bocsi, közben feltűnt az ipvsadm, előző bekezdés sztornó ----
Amúgy meg nézd meg ezt: http://www.austintek.com/LVS/LVS-HOWTO/mini-HOWTO/LVS-mini-HOWTO.html#d…
ezen belül a 7.13-as pont lehet a te barátod.
A session-ök kezelésére a következő megoldásokat ismerem:
1. forrás ip szerint szórom a két szerver között. - Ha táblázatot tartok fenn a forrás ip-k ről, isten memóriája sem elég, tehát maszkolni szokták. Ezzel csak az a baj, hogy nincs rá garancia, hogy a kliensek ip-i 50-50%-ban oszlanak meg a maszk szerint, másrészt azt sem lehet garantálni, hogy egyforma terhelést jelentenek)
2. teszek rá, egyik kérés ide, másik oda. - Ugye nem kell részleteznem, milyen gáz ez a session-ök szempontjából
3. beteszek vmilyen azonosítót egy cookie-ba. Na ennek van szerintem értelme. Én nemes egyszerűséggel bele szoktam tenni egy myserver= 1/2 -t, és ha már van ilyen cookie-ja, akkor küldöm az egyes/kettes szerverhez. Nem baj, ha a session valami emberi időn belül lejár, mert kevésbé csúszhat el a terhelés az egyik szerver felé.
Sajna az IPVS-t nem ismerem, tehát nem tudom megmondani, hogy ezek a módszerek itt is használhatók-e. (tartok tőle hogy nem, mert ehhez a html szinten kell szórni, ez a cucc meg mintha ip szinten szórna)
Ha nem muszáj LVS-t használnod, (a megvan kötve a kezem félek azt jelenti, hogy muszáj) akkor haproxy-ban tudok segíteni, a leírásából gyorsan rájön az ember, hogy mit is kell tenni. Load-balance és failover minden további nélkül megoldható, session persistence-el együtt.