Én nem tenném a virtuális gépeket fizkai kötetekre. Általába minden virtualizációs megoldás azt ajánlja, hogy image-kre telepíts, legfőképp azért, mert sok megoldás biztosít snapshot lehetőséget, ám ezek csak image-kre van megvalósítva.
Mivel *BSD is van a kívánalmak közt, ezért a Qemu/VirtualBox páros szépen kiesett (változó, hogy megy vagy sem a BSD alattuk, nem érdemes szenvedni szvsz), így csak a VMware marad. Ha snapshotolást is szeretnél, akkor be kell szerezned egy Workstationt, meg egy kulcsgenerátort hozzá. Ha a snapshot annyira nem fontos, tlhatod server/console verzióval is, ám ekkor oda kell figyelni, hogy a VMware Server pőre teljesítményigénye (gépek nélkül) valamivel nagyobb a Workstationnál.
Ha BSD kiesik, akkor bátran tudom ajánlani a VirtualBox-ot, nagyon jó. Van egy feeleingje annak, hogy parancssorból rax össze egy gépet és nem csilli-villi felületen.
BSD supportot is igérnek majd, de egyelőre eléggé kevesen tolják virtuálisba a BSD-t, szal arra várni kell. Nyugodt szívvel ajánlom az SVN verziót, nekem eddig bajom nem volt vele.
A VMware-ből csak a Workstation tud Shared Folders-t, a VirtualBox-ból mindegyik. Qemu csak valami samba server emulációt tud, de akkor szerintem már a host-on leváő saját konfigolású Samba mellett szavazz.
Start/Stop/Hibernate mindhárom rendszer alatt van, ezen belül a VirtualBox specialitása az úgynevezett Pause mód, amikor a virtuális gép processzora megáll, így lélegzethez tud jutni a host. Sajnos a VirtualBox-ban a Pause funkció csak a SVN verzióban van a GUI-ra kitéve, a élesnél parancssorból kell nyomni.
Ha van még vmi kérdésed, írj nyugodtan.
(kekec)PS: egyenlőre még mindig az almát szokás vágni.(/kekec)