( hrgy84 | 2025. 09. 30., k – 07:32 )

> sending domain másik.com does not pass DMARC verification and has a DMARC policy of reject.

Ez elég egyértelműen leírja a problémát. A másik.com domainnek vagy nincs DMARC rekordja, és az M365 emiatt visszadobja, vagy van neki, és valami failel, és emiatt visszadobja.

Tudom, hogy ez problémás, de jó lenne tudni a vonatkozó rekordok tartalmát. SPF, DMARC rekordokat légyszi illessz ide, mert enélkül mocsok nehéz debugolni.

Lekérni úgy tudod őket, hogy

host -t txt masik.com

De ha akarsz valami igazán jót, nézd meg az mxtoolbox.com nevű webhelyet, egy csomó jó eszközük van:

Ezek a rekordok gyakorlatilag a legkritikusabbak mostanában a deliverability tekintetében, ha eddig nem volt ilyen neked beállítva a DNS zónában, minél előbb pótlandó!

Ha felfeded a tényleges domaineket, le tudom ellenőrizni őket, hogy milyen beállításai vannak, és mi lehet a hiba. Ha DM-et küldesz, arra készülj, hogy a privátomat meglepően ritkán olvasom sajnos.