Főleg a 2. pont a lényeg.
Ha a töltő tökéletes, akkor a szekunder oldal teljesen lóg a levegőben, ez esetben kb nincs különbség a powerbank és a töltő között. Gyakorlatban ilyen kb nem létezik. Max régi vasmagos trafóval lehet megcsinálni, kapcsolóüzemmel már nem.
Még a jobb minőségű töltőkben is van egy Cy kondenzátor a primer és a szekunder oldal között zavarszűrési okokból. Sőt ez a kondenzátor pont azért kell, mert a trafó maga is egy (szándékolatlan) kondenzátor és nagyfrekvenciásan kapacitívan átcsatol a pimer-szekunder között.
Ezt érezni lehet kézzel, ha megfogod egy töltőn az usb dugó földelését (vagy fém készülékházat ami éppen rajta lóg) és egyszerre megfogsz egy valóban földelt csövet vagy más készüléket. Némely töltőnél ahol a Cy kondenzátor túl nagy értékű (pl mert a trafóból a belső árnyékolást lespórolták, ezt kell kompenzálni) ez igen fájdalmas lehet.
És akkor most jönnek a gagyi rossz minőségű töltök, amikben a Cy kondenzátor a legritkább esetben Class Y1-es biztonsági minősítésű (ez hiba esetén nem mehet zárlatba). Aztán a trafók a legritkább esetben vannak úgy tekercselve, hogy a primer és a szekunder huzal sehol ne érintkezhessen egymással. Tessék-lássék el van szeparálva ragasztószalaggal, de szélén a kivezetésnél szinte mindig van egy pont ahol keresztezi egymást a két huzal. Vagyis a primer-szekunder között csak a lakkréteg szigetel. Amire azért az életedet rábízni elég lutri. Vannak élvezetesebb formái is a "veszélyesen élésnek".