Jah, amikor elolvasod, hogy a Nap teljesítménysűrűsége (mármint annak belső magrésznek, ahol a fúzió zajlik, ami kb a napátmérő 1/3-1/4 része, a térfogatának 1/27-1/64-ede) ~270W/m3. Ami kb a komposzt kémiai hőtermelési teljesítménysűrűségének felel meg... akkor elkezd gyanús lenni, hogy ezt a fúziós erőmű dolgot praktikusan használhatóra megcsinálni nem is olyan egyszerű feladat. :)
Ha a Holdról kellene hordanunk He3-at, az sem lenne egy olcsó üzemanyag... ott sem sűrűn fordul elő (1.5-15ppb-re tippelik). Valószínűleg nagyságrendileg egyszerűbb feladat a Föld légköréből az összes felesleges CO2-t kigyűjteni, mint a He3-at a Hold felszíni kőzeteiből összegereblyézni.
Én úgy vagyok vele, hogyha tizedannyi pénzt költöttek volna a tóriumos maghasadásos erőműfejlesztésre, mint amennyi a fúzióra eddig ráöntöttek, már rég azt használnánk. Ott csak olyan megoldatlan problémák vannak, hogy a tórium-sóolvadék túl korrozív a csövekre. Egy "kicsit" egyszerűbb probléma, mint többmillió fokos, kaotikusan viselkedő plazmával bűvészkedni...