( attyhor | 2025. 03. 28., p – 11:29 )

A 11 éves fiam használja a messenger csoportot a barátaival. Néha együtt játszanak, néha csak dumálnak, néha veszekednek, néha jól érzik magukat, néha kipécéznek valakit, stb... Mint a normális tizenévesek. Iskolában, edzésen élőben ugyan így viselkednek.

A problémát abban látom, hogy a társadalomtudományok és azon belül is a pedagógia messze kullog a technikai fejlődés után (annyi minden változott az utóbbi időben, hogy pl. a Z generáció összes baját a technikára fogni dőreség). Nem tudnak megfelelő választ adni a jelen kérdéseire. Csak a tapogatózás megy. Annyira gyorsan változik minden is, hogy nem lehet korrekt kutatásokat alapozni a generációkra. Mire azt hiszik hogy jutottak valamire, jön az újabb generáció. A Z generációról mit tudunk? Miért lettek ilyenek? Egyébként elnézve a nagy fiaimat teljesen normálisak. Szóval aki problémás, lehet hogy teljesen mindegy melyik generációban születik, akkor is problémás lenne.  És akkor nem beszélünk arról, hogy a "Z"-sek szüleit sem úgy és arra nevelték, amivel találkoztak, így minták sincsenek. És ez a fejlődés nem fog itt megállni.

Szóval szerintem mindenki a legjobb tudása szerint neveli a gyerekét, próbál innen-onnan összekapni infókat, de a tutit senki nem tudja, de a technika önmagában nem okolható semmiért.

szerintem