( bobek | 2025. 02. 19., sze – 16:49 )

A drága gépekhez (ThinkPad) van a piros ikonos Vantage, abban be lehet állítani, hogy mondjuk 40-90% között tartsa. 
Az olcsóbb gépekhez (Ideapad, V15, Thinkbook, stb) a kék ikonos Vantage-ot lehet használni, az csak annyit tud, hogy ha el akarod rakni az akkut beállítja 80%-ra a max töltést.

A tapasztalatom, hogy így 40-90% között használva az akkut 2.5 év után 2%-on belül van az elhasználódás. A gép folyamatosan be van kapcsolva, amikor kell akkor fogom és viszem dolgozok vele mobilan, de sokat van asztalon is ahol 0-24-ben megy.

Van a másik gépcsoport ahol nem tudunk ilyen tötési limitet beállítani, ott napi 8-10 órás használattal éves szinten 7-15% körül degradálódik az akku. 

Dell-eknél a Latitude széria biztosan tudja ezt, habár nem annyira stabil mint a Thinkapadeknél, de többnyire jól működik, ritkán hajlamos feltölteni 100%-ra. Ott 50-90-et lehetett beállítani. Szintén egy 3 éves gépnél minimális az akku degradáció. Dell Power Manager a program neve amivel lehet állítani Windows alatt.