( ricsip | 2024. 11. 22., p – 12:31 )

Mai napig nem láttam jó prezentációt meg live demo-t róla, h. adott MDM megoldások milyen rizikóz jelentenek Nekem, mint az endusernek, ha attól tartok h. a munkáltatóm kutakodik a személyes dolgaim között a telefonomon.

Tud bárki ilyen prezentációról?

Szkeptikus vagyok vajon ténylegesen mit látnak, kifejezetten de nem kizárólagosan az alábbiakra gondolok: híváslista (metaadat, meg a konkrét hívás lehallgatása), sms (a metaadat, és az üzenet tényleges tartalma), privát email fiókok tartalma, fájlrendszer access, fotó és videó tár, böngésző history és bookmarkok. Vagy a bónusz kérdés, h. mi a helyzet egy remote wipe-nál, mi megy a levesbe, mihez nem tud hozzányúlni egy ilyen wipe?

Kérdezném a helyi IT-t, de vagy nem tudják, vagy belső szekuriti paranoiából letagadják mire képesek tényleg (elkerülve egy munkaügyi pernél a felelősségrevonásuk lehetőségét), és takaróznak a jogi részleg által megírattatott és elfogadtatott papírokkal.

Vagy álljak neki felhúzni saját demo környezetet, Intune-t meg társait és próbáljam ki ha ebbe a demo-ba enroll-olom a telefonomat- mit tudok belőle kideríteni?