( Kronosz | 2024. 11. 12., k – 12:36 )

Nekem max 3 év után dobja le, mikor megeszi az uv. Akkor vissza van csiszolva addig amíg le akar jönni minden, aztán rámegyek vékony lazúrral és vastaglazúrral a fentiek szeint és béke van. Egyébként a teraszomat nem is kell nagyon csiszatolni meg vékonylazúrozni, csak a legfelső vastaglazúr réteget csiszolom meg és mehet rá az új.

Tehát annyi a lényeg, hogy legelőször mikor fested sajnos az előző festéket le kell szedned amennyire csak lehet, függetlenül, hogy bekevertetett festéket használsz vagy kommersz lazúrt. Aztán 2-3 év múlva (tetőablaknál simán lehet, hogy évente megeszi a természet) ha szerencséd van, nem kell ennyire drasztikusan nekimenni a régi festésnek. Csak annyit kell leszedni, ami leakar jönni.

Tavasszal nekem is műhelyablakaim meg a kis házam ablakait kell első körben lefestenem, meg a fent említett teraszomon ideje is lejár. Ilyenkor már kár bármit is csinálni, mert hideg van már festegetni.