Pontosan tudom hogyan megy ez. Meg azt is, hogy fogalmuk sem volt hol mentek be, de született egy kb. inkompetens vezetői döntés, ahogy szokott.
Majd esetleg megírhatnád, hogy most milyen tanulságot vontak le ebből a fiaskóból.
Sajnos amióta nagy üzlet lett a ransomware ha célponttá válsz a víruskeresővel semmire sem mész...
Rossz hírem van: ha célzottan támadnak, ezekkel se ... ugyanis mivel kernel módban futnak, ha meg tudják sikeresen támadni az ellátási láncot, akkor egy speciálisan összeállított frissítéssel magát a HIPERSZUPER szoftvert fogják megtörni és ... profit .... Ahogy az ábra mutatja, most egy szar frissítéssel egy cégnél akár több (száz)ezer gépet lehetett volna ownolni, beleértve a szervereket és a kllienseket is.
Tavis Ormandy egy időben sportot űzött abból, hogy demózza a Windows Defender és társai milyen könnyen támadható és kb. többet árt, mint használ.
Szóval a technikai hasznosságuk ezeknek minimum megkérdőjelezhető, a marketingjük viszont szuper.
Egyetlen értelmes érvet tudok felhozni mellettük egy vállalatnál és ezt aláírom: a vezetés a picsáját védi vele: "Lám, minden nagy cégnél ott van, mi is megtettünk mindent!"
Csakhogy ez kb. önámítás, annyit ér kb. mint vámpír ellen a fokhagymafüzér. Egy ilyen esetben, amikor még támadás se érte a céget, hanem maga a MEGOLDÁS bassza gajra a vállalatot, akkor van kellemetlen helyzet, mert nélküle lehet, hogy sose lett volna ilyen probléma és anyagi kár.