Végül is nem baj, ha minél több gyártó van, és lesz ARM-ből is választék. Mondjuk a Mediatek nem a combosságáról ismert, de még ha olcsó szutykokat is tolnak ki, hordozós vékonyklienses gépekkel meg alap böngészés, filmnézés, lájtos fejlesztésre alkalmas gépekkel telítődhet a piac. Nekem pl. egy 3-4. genes mobil i7-nek megfelelő, 10 évvel ezelőtti hardverszintű, 8-16 giga RAM-os, de vékony, kis fogyasztású gép, egy alap 1080p IPS 60 Hz-es kijelzővel jól jönne, akár tartalékba is, ha piszok olcsó. Nem kell semmi nagy extra, meg luxus high end gaming sallang, business/corporate bullshit bele, meg workstation spec. Viszont az nem ártana, ha olyan hardver lenne, aminek a linuxos meg BSD-s támogatása patent, mert nekem inkább az lenne fontos.
Másrészt meg az ARM tolja a Linux szekerét is, mert ne áltassuk ám magunkat, ARM-on senki nem fog windowsozni, még akkor se, ha ott lesz rajta az x86 emuláció. ARM-on a Windowsnak nincs előnye, az az ökoszisztéma az x86-ra meg az azokra fordított/optimalizált zárt kódokra épül. ARM-on az egész csak egy olyan utángondolás, mint a WinMo meg a WinPhone volt, amik buktak is nagyot.
ARM-ot illetően még egy félelmem van, nehogy lezártak legyenek ezek a gépek, és a bootloaderük miatt ne lehessen rájuk tetszőleges rendszert telepíteni.