( profeta | 2024. 02. 18., v – 19:58 )

Ne is mondd, ahol én láttam, mindenféle fétudású balfaszok "terveztek" felhős alkalmazást. Akik képesek elhinni, hogy "az alkalmazás a felhőben automatikusan skálázódik". Még a sima tranzakciókezelés is magas volt nekik, nem az elosztott aszinkron rendszer.
Az az egy szerencséjük, hogy az egész így is elbazsevál valahogy. Ha meg elakad valami folyamat akkor: "előbb utóbb szól valaki, kitöröljük, aztán kezdik előlről".
A szakmai döntés meg úgy született hogy cégcsoport szinten megvették, aztán kiadták hogy oda kell menni. Ezen se csodálkozom egyébként, mert amilyen hozzáállású és/vagy tudású üzemeltető "szakemberekkel" találkoztam, vezetőként én is mindent megtettem, hogy amit csak lehet vegyünk ki a kezükből. Onnantól meg devops van, ami a gyakorlatban sokszor azt jelenti, hogy oldjon meg mindent a fejlesztő a felhőben, ami azért sokkal kevesebb munka csak "érteni kéne hozzá".