Erre nem tudtál forrást adni, amit linkeltél abban nem csak termék/szolgáltatás vásárlások vannak.
Ezt csak te feltételezed, semmi nem támasztja alá. A jelentés célja az, hogy a termék/szolgáltatás vásárlásokról adjon egy képet, nem a swap volumenről.
2017-ig azért volt sztori, hogy bitcoinnal fizettél, mert kb nem lehetett sehol. Manapság olyan itthon is népszerű webshopokon bukkant fel mint az Alza vagy Beliani de erre már senki fel se kapja a fejét. El Salvadorban hivatalos fizetőeszköz lett. 2017-re visszamenőleg statisztikák és kutatások sincsenek annyire jelentéktelen piac volt. Az utóbbi 5 évre visszamenőleg vannak már értékelhető piackutatások és mérések ami a mind emelkedő trendet mutat a fizetőeszközként való felhasználásban (és ebbe nincs benne a kriptokártyák forgalma).
Én gyakran használom mint fizetőeszközt, de sajnos főleg kriptokártyán keresztül. Ahol van rá lehetőség, ott persze natívan.