Majd akkor fogsz látni komolyan vehető pártot és politikust, ha ezek a mostaniak eltűnnek.
Majd akkor fog olyat látni, ha tököt növesztetek, és nem csak beszéltek arról, amit szeretnétek, hanem munkát is tesztek bele.
Annyit halkan megjegyeznék, hogy ha a nyugati világon belül maradva mélyreható változtatásokat szeretnétek eszközölni, ahhoz a gazdag "szövetségeseink", de elsősorban az USA engedélye is kelleni fog. Másképp fogalmazva: ha nem nekik tetsző átalakításokat szeretnétek, ők találni fognak olyan embereket, akiket pénzért (vagy egyéb motivációval) ellenetek küldenek.
Ehhez meg nem birkák kellenek felelős választópolgárok helyett
Lebirkázol öt és fél millió embert*, és reméled/kívánod, hogy melléd állnak, vagy úgy viselkednek, ahogy szerinted kellene nekik. :)
és nem is olyanok, akik minden választás után azt hajtogatják, hogy a legkevésbé rosszat választották.
Ha választhatok, hogy demokrácia kapcsán egy térdelő magyarnak hiszek, vagy a South Park valódi :) demokráciában** felnőtt alkotóinak, akkor hajlok rá, hogy az utóbbiak véleményét megalapozottabbnak tartsam. (Releváns epizód.)
Nem veszekednünk kellene
Az intellektusotok és viselkedésetek alacsony színvonala miatt is más a hibás?
nem azt nézni, hogy nekem mi jó
Pedig nem elhanyagolható szempont.
hanem azt tenni, ami segít ezeket eltakarítani
Apró probléma, hogy a felelős*** politizálás maga teszi az embereket "ezekké", vagy pedig eleve csak olyan ember megy politikusnak, aki eleve "ez".
első körben félreérthetetlen jelzést kellene adni
Meg van adva a "félreérthetetlen jelzés": normális ember nem megy politikusnak. Ja, hát igen, ez zöld lámpa az "ezeknek".
Egyébként kinek kellene ezt a "jelzésadást" csinálni? Kinek kellene mozdulni, miközben a jelenlegi politikai szereplőket kritikával illető értelmiség csak a farkát veri?
Vagy távol kellene maradni a szavazástól, vagy érvénytelen szavazatot adni.
Én is ezt szoktam mondani azoknak, akik teljesen ki vannak ábrándulva. A tények alapján lehetségesnek tűnik, hogy az emberek annyira mégsem elégedetlenek. Talán nem is létezik az a probléma, amit szeretnél megoldani. Vagy az emberek nem tudják, hogy probléma. De mivel a jelenlegi politikai szereplőket kritikával illető értelmiség csak a farkát veri, ezért az üzenet nem jut el az emberekhez. Persze az is lehet, hogy az ózdi segédmunkásnak a cigi és a feles között saját magának kellene rájönni, hol a hiba a rendszerben...
Aki az évek, évtizedek óta a saját zsebét tömők közül tud választani, annak úgy kell.
Mivel a jelenlegi politikai szereplőket kritikával illető értelmiség csak a farkát veri, ezért ezeknek az "akiknek" túl sok választási lehetősége nincs.
hamarosan elfoglalják Brüsszelt is.
Jópofa ez a narratíva. Természetesen megértem, hogy valamit mondanotok kell.
esszük a legkevésbé szart.
Kérdezd az értelmiségieket, benne főleg azokat, akik a jelenlegi politikai szereplőkre szigorú kritikával tekintenek...
* gyk. kb. ennyien szavaztak 2022-ben
** gyk. USA
*** a gyakorlatban jellemzően csupán elvi lehetőség