Leírtam utána - ez a társadalmi költsége. Pl 299 Ft a tej literje 289 Ft helyett
Ha ez tervgazdaság lenne akkor igen, csak azt nem értem hogy hogyan növekszik gyorsabban egy cég bevétele mint egy magánemberé, hacsak nem úgy hogy a cég csak mondja hogy miattunk kénytelen árat emelni. Kátyúzza be az utcát ahol élek a Lidl és onnantól elhiszem hogy kénytelen árat emelni azért mert én tejet iszom készpénzből.
Egészen biztos vagyok benne, hogy igen.
Utólag belegondolva igazad van, eltévedtem. Máskülönben nem vinnék ebbe az irányba a cégek ha nekik nem lenne olcsóbb. Lakosságnak sosem lesz olcsóbb pl a tej, hozz kérlek egy ellenpéldát hogy mikor volt olcsóbb miközben a tech csak úgy robog.
Gyorsabb a digitális valóban, de aki a kp-ra szavazott az nem szeretné hogy harmadik féltől függjön a pénze.
Mielőtt boszorkányt kiáltasz, mindkét opciót elfogadom egyelőre, de a teljes digitalizálástól jobban tartok. Elvileg az emberiségnek jobb lesz szlogennel mennek ezek, közben meg erősödnek a szélsőséges tömegek mert kevesebb munkahely kell és kevesebb pénzből lehet drágább tejet venni. Hova tűnik az a sok profit?
Nálunk a kisboltos jól elvan a kp+bankkártya kombóval, nem tapasztalom hogy rosszabb lenne mint egy német multi, annyi hogy nem árul barkácsgépeket meg ruhát.