( bazso | 2024. 01. 09., k – 12:54 )

Ellenkezőleg. Kommunikációban marad elsődlegesen a helyi (display Time), de kötelezően ott kellene lenni a sztenderd egységes időnek és például api-n és hivatalos dokumentumokban csak az utóbbi közlekedne. Hogy most az utc vagy datetimewithtimezone vagy csillagidő, az mindegy, de végre lenne egy közösen egyetértett, egyértelmű, informatikai szempontból jól kezelhető érték. Nem az edge case-ek, hanem a globalizáció miatt, ami már nem edge case hanem napi rutin. Interneten vásárolsz, le akarsz csapni egy villám akcióra, de nem jut eszedbe, hogy a szolgáltató telephelye szerinti helyi időben volt meghírdetve és így már lemaradtál. Sportesemények utaznak a világban összevissza, hacsak valaki nem számolgatja helyetted a tv újságban hogy mikor kezdődik, keresheted. Nemzetközire kiírt pályázatok pénzei percek alatt fogynak el, nem jó lemaradni mert épp a franc tudja mi volt ott a helyi idő. Utazás: elindulsz 8-kor, repülsz 3 órát, így 9-re odaérsz. Ugyanez visszafelé konkrét gyomorgörcs, hogy a közvetítő szolgáltató indulási időpontnak a saját, az indulási vagy a cél ország időzónáját írta e a papírra.

Az egyértelműséget keresem, aminek a hiánya már nem csak edge case-ek esetén jön elő, mert addig ugye tudtad, hogy oda kell figyelni, de ma már nem teljesen triviális a dolog.

Volt olyan, amikor a naptáramban is elcsúszott egy esemény, mert valahogy helyi idő volt benne tz nélkül és a naptár meg okos akart lenni.