( kroozo | 2024. 01. 09., k – 08:57 )

Hát, jól elrejtetted :)

Én elhiszem, hogy ez szívás, de őszintén szólva a) nem nagyon látom, hogy mi lenne a hozzáadott értéke a javaslatodnak, b) igazából nyitott kapukat döngetsz.

Már jelenleg is a de-facto standard a UTC bármi problémás esetben, abban számolunk el. Egyszerűen csak mindenki helyi időt néz magánál, mert úgy kényelmes.

Másrészt messze nem arról van már szó, hogy ez az egész majd most lesz elviselhetetlen, mert fel fog futni, felfutott már ezer éve, aztán még sincs senkinek semmi baja. Másrészt corner casekre akarsz optimalizálni. Lesz a világon 13 darab szerencsétlen, akinél meg kell ejteni ezt a döntést, hogy most akkor 2023-as vagy 2024-es, teljesen felesleges emiatt mindenki mást szopatni azzal, hogy gondolkodjon mindenben UTC-ben* És vegyük észre, hogy a válasz valójában kurva mindegy, nincs "jó" meg "rossz". A gyakorlatban rajta lesz az új-zélandi anyakönyvin, hogy 2024-01-01, és akkor.

A leadási határidő sem egy igazán bonyolult kérdés. Teljesen jó default az, hogy abban az időzóna a joghatósághoz kapcsolódik, ahol a törvényt hozták. Magyarországon magyarországi, Texasban meg texasi idő alapján számolunk, és ha nekem van egy texasi leadási határ dátumom, akkor pont ugyanúgy számoljuk ki, hogy most az pontosan mikor van, mint amikor azt nézem meg, hogy mikor van ott reggel 10, mert utána lehet megbeszélést szervezni a kollégával. Ahol meg ez nem egyértelmű, ott a jogszabály alkotó úgyis meg fogja mondani, hogy mi az érvényes. Gondolom pl az amcsiknak van valami alapvetés direktívájuk, hogy a szövetségi határidők valójában miben vannak, azt csöcs, mindenki mehet a dolgára. Egyébként a fenti szülinap is ebből teljesen egyértelműen következik: ott született, ott állították ki, ha csak a dátum számít, akkor annak vesszük csak a dátum részét, és kész.

Igazából az van, hogy valami irányú számolgatást mindig kell tenni így is, úgy is, az időzónák pont ezt teszik lehetővé, ha megfordítod is, akkor is ugyanez lesz, csak visszafele, tök mindegy, hogy az a kérdés, hogy mikor van Dallasban reggel 10, vagy az, hogy mikor kezdenek Dallasban dolgozni, így is, úgy is kell számolgatni. Ha kimondanánk, hogy mostantól minden hivatalos dátum UTC, akkor nyernénk minimális egyszerűsítést az adminisztrációban, cserébe kb mindenkinek sokkal kényelmetlenebb lenne a valódi élet. Miért jó az, hogy mondjuk szegény új-zélandiaknak mostantól az összes határidejük délután 1-kor lesz, mert lesz egy sok nagyságrenddel kisebb esetszám, ahol valakinek kell gondolkozni mintegy kettő percet max?