Az Angster-Kertész könyvek fenomenálisak.
A nagyobbik fiam szintén programozónak tanul (most jár technikumba), de még amíg általános iskolás volt, megvettem neki antikváriumból mind a négy, a fotódon látható Angster(-Kertész) kötetet: a feladatgyűjtemény két kötetét, és a főiskolai tankönyv két kötetét. (Nekem korábban a feladatgyűjtemény volt csak meg, de az évtizedek alatt elkallódott.) Rengeteget bújta, bújja ezeket a könyveket. A tartalmuk nagyon nagy része aktuális ma is, a DOS-os "anakronizmusokat" pedig nem nehéz elmagyarázni.
A feladatgyűjtemény programjai a közelmúltig letölthetők voltak (!) Angster Erzsébet honlapjáról (a link a magyar wikipedia szócikkére mutat; a honlap talán már nem elérhető). A karakterkódolási problémáktól eltekintve, ill. azokat megoldva, teljesen jól használhatók freepascal / lazarus alatt.
(A fiam azóta átnyergelt -- részben a technikumi tananyag miatt -- más nyelvekre, de ennek ellenére a mai napig nagyszerű indulásnak tartom a Pascal-t. Én fontosnak tartom, hogy az ember hamar megismerkedjen a mutatókkal, és a Pascal az a nyelv, amelyben vannak mutatók, de a nyelv mégsem annyira meredek, mint a C.)
Még egy könyv, ami nekem nagyon bejött 30 éve: Pirkó Józseftől a "Turbo Pascal 5.5"; ennek a fekete címlapja a mai napig él az emlékezetemben (linkek pl: https://www.antikvarium.hu/konyv/turbo-pascal-55-186618-0 , https://moly.hu/konyvek/pirko-jozsef-turbo-pascal-5-5).