A gyengeség jogi értelemben: az államra delegáltuk a döntést olyan dolgokban, amik a családfőt kellene, hogy megillessenek:
Ez mindig is igy mukodott, ha egy csalad volt, akkor ott volt a csaladfo, ha egy torzs volt akkor ott volt a torzsfonok, a csaladfon(k)ek kuss volt a torzsfonokkel szemben, nem? Most is ugyanez van, nem ertem hol latod ebben a problemat ha a hierarchia egy kisebb egyseget hozod fel mint kovetendo pelda.
az apa dönthesse el, hogy a gyerek mit tanul és kitől
Lehet elobb azt kellene megoldani, hogy legyenek elhivatott tanarok akiktol tanulhat a gyerek :)
gyermekek egészsége: szintén az állam dönt egészségügyi kérdésekben, ami katasztrófa
En orvoshoz szoktam vinni a gyereket ha beteg, nem az onkormanyzathoz ;)
a családon belüli ügyekben - akár családon belüli konfluktusokban - a családfőnek kell teljes jogúnak lenni
Ez mokas lehet egy alkoholista csaladfo eseten, ami nem tul ritka kis hazankban.
No-fault divorce: ez a nyugati világban túlnyomó többségben a férfiakat súlytja erősebben.
Nos, ez pont Magyarorszagra igaz. Tapasztalatbol mondom, hogy nyugaton (egy orszaggal van tapasztalatom, neked hannyal?) az egyenloseg hivei valas eseten es nem reszrehajloak egyik fel iranyaba sem.
amiket valójában a média sugall a nők felé is, és ezek nem elégítik ki a nők valódi igényeit. Emiatt fals igények kielégítésére fordítják az erejüket a férfiak, és nem értik, hogy miért esnek szét mégis a párkapcsolatok.
Gondolom regen minden jobb volt es pl. ezek az esetek is a media/hatalom szamlajara irhatoak: https://hu.wikipedia.org/wiki/Tiszazugi_m%C3%A9regkever%C5%91k