A különbség oka az, hogy az apple készülékgyártó is egyben. A google rendszerét sok gyártó használja és ha beleértjük a play csomagot, akkor sokan licenszelik is.
A törvények szerint a készülékgyártó megszabhatja, hogy mit enged a készülékén, nem kell beengedje a konkurenciát. Így tehát az apple iPhone, Samsung android és xiaomi android és sok más gyártó android telefonjairól beszélünk. A google csak a saját maga által forgalmazott pixel szérián gyártó, így csak azon korlátozhatná. Ugyanez igaz az apple macbookra és a pécékre is. A microsoft a windowst csak a saját "gyártású" számítógépein korlátozhatja és volt, hogy meg is tette - surface-ből volt ahol store-os telepítésre limitálták a készüléken futó rendszert és nem lehet más oprendszert sem tenni rá. A többi esetben a lenovo, hp és a többiek azok, akik korlátozhatják a készülék használhatóságát. Ha a microsoft egy frissítéssel lezárná az összes windows pécét, akkor azért komolyan megbüntetnék. Ha úgy licenszeli a windowst, hogy be kell zárni, akkor azért is megbüntetik. De amikor ő árul winpc-t, azon csinálhatja, mert ő a gyártó olyankor.
Mostanában vannak cégek, akik megpróbálják ezt a jogot átértelmeztetni vagy eltöröltetni. Az eu-ban és dél-koreában azt hiszem most vagy megnyirbálták, vagy egymással ellentétes törvények is hatályban vannak.