( Bdede | 2023. 08. 03., cs – 18:05 )

"jé, mindenki EV-t akar venni,"

Ez valójában úgy hangzott.

1.Jé 20-30% támogatással EV -t lehet venni.

2.Jé, majd nem lehet nem EV-t venni.

3. Fasiszta, földromboló vagy ha nem EV veszel.

Én nem látom azt a mindenkit aki EV-t akar venni. Viszont azt látom, hogy azok akiknek esélyük nem volt, hogy utolérjék az autógyártási technológiában éllovas európát, úgy döntöttek, hogy az összes lehetséges eszközzel( klímahisztik, Grétácska, a politikusok megkenése, a totális "social" mediai véleményterror stb.) rákényszerítsék a fizetőképes világot egy másik technológiára, amiben már Ők vannak elől. Hogy volt a "Lovag regényben" ?, ha nem tudod legyőzni lovon, akkor az ágyban kell leütni.

Persze a németeknek, már akkor el kellett volna kezdeni gyanakodni, mikor teljesen irreális normák kezdtek megjelenni.  A kis hülyék rájöhettek volna, hogy ennek csak az a célja, hogy a belsőégésű motor gyártási, (nem utolsó sorban karbantartási) de még inkább fejlesztési költségei az egekbe szálljanak. Ők szépen futottak a nyúl után, legyengítve magukat. Pedig csak időben észre kellett volna venni, ennek vége van.( már az ominózus usa vs. VW dizel botránykor) És dízel és benzines technológiai fejlesztés helyett, a fejlesztési pénzeket, időben az Ev irányában elkölteni.

Csak hát ha valamit nehéz belátni, az az, hogy hiába vagy te a legjobb a területeden, van hogy ez már nem számít.

Az euro 5 ( kitalálása és nem a bevetése) után kellett volna egységesen azt mondani az európai gyártóknak, hogy ez értelmetlen. Nem fogjuk teljesíteni. Ellenben elkezdünk az EV irányába menni. Ha már "mindenki" ezt akarja.

Így viszont hihetetlen (nagyságát szerintem el se tudjuk képzelni) fejlesztési és gyártási pénzeket dobtak ki teljesen feleslegesen az ablakon. S ezzel megásták a saját sírjukat.