( totya | 2006. 12. 27., sze – 19:09 )

Szerintem nincs ennek jelentősége. Egyszerűen átkapcsolsz KDE-re és kész. A lehetőséget nem veszik el tőled, és ez a lényeg. Nálunk kb. 20 ember használ desktop célokra linux-ot. Mindegyiken KDE van, pedig Fedora, Kubuntu, Gentoo, Suse is előfordul.

Egyébként, ha csak a Red Hat és Novell vonalat vesszük, akkor náluk logikus az alap Gnome. A Red Hat volt az egyik Gnome élharcos a KDE korai zavaros idejében. Zavaros idők alatt a licensz dolgokat értem. A SuSE pedig mielőtt a Novell megvette volna megvette a Ximian-t. Tehát itt meg ez a fő indok.

De a lényeg szerintem az, hogy eldöntheted mit használsz. Én pl. szintén KDE-t preferálom, de ez nem akadályoz meg abban, hogy pár GTK alapú programot is használjak. Pl. most firefox. Nekem a KDE és a legtöbb Qt alapú cucc jobban bejön, mint a GTK-s változatok. Ez az én véleményem, de nem tekintem idiótának azt, aki nem ezt gondolja. Egészségére, ha neki a Gnome és a GTK jobban tetszik, és jobban tudja felhasználni azokat a programokat. Ha pedig néha KDE-s programot használ? Hát tegye.

Elárulom, hogy titokban néha Gnome felületen is dolgozom, hogy lássak mást is, és ne csak hallomásokra támaszkodva hozzam meg a saját döntésemet. Egészen a Gnome 2-ig Gnome felhasználó voltam. Akkor váltottam KDE-re, amikor a KDE 3 megjelent. Leragadtam ott. Lehet, hogy egyszer meg leragadok majd a Gnome-nál. Nem okoz különösebb lelki törést a váltogatás. Egyenlőre KDE párti vagyok. Ez csak annyit jelent, hogy ebben a környezetben jobban tudok dolgozni. Szóval nem vagyok fanatikus. Remélem. ;-)