A Gödöllői Agrártudományi Egyetem vizsgálati eredményei 1966-1990 Magyarország
Ez sajnos nem maga a tanulmány, de erre rengetegen hivatkoznak. Valahol még megvan nekem maga az eredeti is de most nem találom. Ebben az a döbbenetes, hogy 1966-ban már javában nagyipari növénytermesztést folyt, csak nem volt olyan "modern" mint most. Akkor még nem tudták annyira profin tönkrevágni a növények, de azóta sokat fejlődött a "tudomány".
Képzeld milyen lehetett a minőség, amikor még tényleg "öko" módszerekkel csinálták, vegyipar híján...
Az olajos rézkénnel óvatosan, a rézalapú szereket már be akarták tiltani, csak nem sikerült, mert "jelenleg nincs alternatívája". Szóval a rezet kerülni kéne, még kontakt szernek is.
Egyébként szuperül csináljátok, gratula :) Én nem használok semmilyen növényvédelmet, igyekszem növénytársítással megoldani. Most például a burgonyabogárral küzdök, ami érdekes módon tavaly egyáltalán nem volt. Csak leszedegetem őket, ha éppen arra járok, kb. a termés 20%-át érinti a dolog. Így jártam, az öko gazdálkodásban benne van a veszteség is.
Csigánk szerencsére nincs, de némakacsa az lesz, biztos ami biztos, mert az asszony madár őrült :) Szóval a némakacsa elintézi a csigákat, de állítólag az igazi overkill csigagyilkos a indiai futókacsa. Némakacsa van a faluban, az tuti működik.
Kell pár év mire összeáll a dolog, még mi is próbálkozunk, de szerencsére egyre többen csináljuk, így lehet majd más kárán is tanulni :)