"a kezdők könnyebben kezelik"
Aki azt várja egy hatványozottan multifunkciós eszköztől (desktop PC) hogy csak egy "BEKAPCS" és egy "CSINÁLD" feliratú gomb legyen rajta, az nem tudom miért vesz olyan eszközt, aminek pont a lényege a rengeteg funkció? (költői kérdés)
A fő gond hogy tömegcikké degenerálódott az informatika, így a lehető leghülyébbek szintjére kell hozni a kezelhetőséget, hogy eladható legyen.
A Gnome a butított kezelőfelületével ezt próbálja kiszolgálni, míg más kezelőfelületek (akár KDE akár *box akár WindowMaker, és sorolhatnám) a "valódi" felhasználókat célozzák, akik használni is szeretnék valamire a számítógépet, nem csak "futtatni a zinternettet" (ami persze a chat.hu és noklapja.hu/pina.hu oldalak látogatásában általában ki is merül).
Persze ne sértődjön meg senki, nem azt mondom hogy a Gnome semmire sem jó, hanem hogy egyre inkább a kommersz igények felé húz, mint a kereskedelmi disztribúciók úgy általában... Ezért természetszerű az összefonódásuk.