Hát, a mondandóm lényege az, hogy az IT úgy fejlődik, hogy kitalálunk valamit, megcsináljuk valamennyire, majd nem csináljuk meg rendesen, hanem kitalálunk egy újabb valamit, azt is megcsináljuk valamennyire, stb.
Aztán idővel a sok valamennyire megcsinált valami hibáit kiküszöbölendő kitalálunk egy újabb valamit ami a hibás dolgokat összefogja, azt is megcsináljuk valamennyire, és továbbblépünk, stb.
Aztán most jött az AI, amit megcsináltunk valamennyire, de természetéből adódóan nem kizárt, hogy ez önállóan úgy fog tovább fejlődni, hogy nekünk nem lesz beleszólásunk...
Iszonyú sok tudás és munka kárba vész a sok félig megcsinált és így valójában használhatatlan dolog által. Jobb lenne, ha a hasznos dolgokat megcsinálnák jóra ebből az erőforrásból, és utána lépnének a következő dologra. AI kutató azért van, mert (ez nyilván sarkítás) OS kutatóra nincs már igény, azt befejezettnek tekinti a világ, holott szerintem nagyon nem az.
Ha egyszer elkészítik az AI-t ami tényleg jó is, akkor pontosan mi fog történni? Kinek és mi lesz jobb? Ergo mi a magyarázata, hogy ennyi pénzt és energiát kell beleölni ebbe? Rég nem arról szól, hogy bebizonyítsuk, meg tudjuk csinálni... Én az AI-t úgy látom olyan technológia, ami nem fog az emberiség előnyére szolgálni (csak a nagytőke előnyére max.), így kifejezetten károsnak gondolom, hogy ilyen erővel nyomják, és hogy az emberek meg így örülnek neki és tapsolnak hozzá.
Most még nincs semm baj, de ha pár éven belül annyira jó lesz, hogy a világon levált mondjuk 1-2 milliárd betanított szalagmunkást, akkor lesz sírás. Márpedig valami ilyen célja van az egésznek, nem a programozókat meg a döntéshozókat fogja rosszul érinteni a fejlődése, hanem az egyszerű embereket. Meg nem az egyetemek kutatási projektje lesz ez örökké.