Igy van. Egyelore meg sok lenyeges elem hianyzik a rendszerbol mind a keszulek, infrastruktura es uzleti modellek szempontjabol. Az innovacio eleg lassan megy, egymasra varnak a kulonbozo szereplok. "Kis" (dollarban is sok nulla van a csekken) projektek futnak mar 10+ eve, de lassan azert kezdik felfedezni a technologiaban rejlo potencialt.
Abban nem vagyok biztos, hogy rovid tavon az AR elsodleges felhasznalasa a szorakoztatoiparban lesz. Attol meg nagyon messze vagyunk, hogy az arcunkba toljon egy 3D google terkepet, amin azonnal latjuk a buszmenetrendet, az etterem ajanlatat es hasonlokat.
Valoszinunek tartom, hogy professzionalis felhasznalok szuk kore kezdi eloszor alkalmazni a technologiat az emberi munka hatekonyabba vagy biztonsagosabba tetelere. A consumer meg majd meggyozi magat, ha elegendo mennyisegu szines lufit kergethet.
Hogy az AR egy butitott VR lenne, vagy, hogy ez jo megkozelites, abban nem lennek biztos. Az igaz, hogy hasonlo a ket technologia, es sok kozos megoldas kell. Azonban a cel eltero es jelentosen kulonbozhet az ecosystem.
Az AR eseteben fel kell terkepezni a kornyezetet, meg kell erteni, majd arra ravetiteni valamennyi informaciot (itt most kepi megjelenitesre fokuszalunk, de a han es egyeb erzekszervek is fontosak). Ez jelentos uplink savszelesseget es az eszkozhoz kozeli feldolgozokapacitast igenyel. Ehhez meg nenmall rendelkezesre, de 10 ev alatt sokminden megtortenhet, ha van ra komoly kereslet. Ezzel szemben, a VR inkabb egy teljes valosagot epit es kevesbe integralja azt az adott kornyezettel. De ez nem fekete-feher.