( XMI | 2022. 06. 13., h – 14:31 )

Azt meg egyébként nem értem, hogy a foobar2000 írója miért ragaszkodik a Windowshoz,

A többi támogatott platform (MacOS, Android) mind egy teljesen különálló kódbázisból készülnek, ami finoman szólva sincs feature paritásban a windows-ossal. Megjegyzem ezt ilyen fórumposztokból kellett összeszednem, a hivatalos oldalon nincs róla említés, maximum az eltérő verziószám (1.6.x vs 2.3.x) árulkodik. No meg az, hogy a window-os foobar-ra készült leírások (azaz kb az összes) valahogy nem működnek macos-en.

Ebből én arra gyanakszom, hogy az eredeti foobar2000 kódja nagyon windows-specifikusra van megírva és nem igazán lehet portolni. A 2.x-es széria lehet, hogy egy platformfüggetlen from-scratch rewrite, csak nagyon nem éri utól az eredetit.

A deadbeef-ről érdekes módon nekem pont az volt az érzésem, hogy nem sokat fejlődött (pedig Arch linuxon elvileg követnie kéne a csomagnak az upstream latest-et, de meg fogom nézni). Ok, mondjuk konvertálni pont nem szoktam vele. Alap zenehallgatásra jó szokott lenni.

Az Audacious tracker zene lejátszás szempontjából kevésbé bugos libet (asszem openmpt) használ. Subsong támogatás abban sincs.