Gyakorlatilag levezetted az önigazolásod arra, hogy a felhasználóval fizettesd meg azt, amit megspóroltált a fejlesztéssel.
A felhasználó előbb-utóbb kénytelen olyan gépet venni, amin a babzsákfejlesztők által kényelmeskedés okán használt bloat frameworköt fejlesztették. Ez környezetszennyezést eredményez, az új gép legyártását, 6000 km-ről idepöfögtetését és rendszerfrissítés esetén a felhasználó tudásának gyors elévülését eredményezi, ami felfogható időben megfizetett járulékos költségnek. A régi gépet a felhasználó kidobja (ha nem azonnal, majd 5-10 év múlva, tehát a lényeg, hogy kidobja) és megfelelően ami szintén környezetszennyezést eredményez. Nem beszélve arról, hogy ha a felhasználó laptopon, mobilon vagy tableten használja a szutykod, akkor az akksi gyorsabban merül a bloat miatt, ez által a hosszútávú élettartama is gyorsabban csökken. Tehát szintén egy drága és környezetszennyező erőforrást tékozlunk el a fejlesztői kényelmeskedés égisze alatt. Ha pedig ez még mindig nem lenne elég, akkor ott van az a tény, hogy egy szoftvert rendszerint több felhasználó használ, mint ahányan fejlesztették, tehát a kényelmeskedés eredményezte bloat sokszorozódik, ez által a környezetszennyezés, a gépkidobás, az újravásárlás is sokszorozódik. Más szóval ezt arroganciának hívják, mivel a kényelmeskedő fejlesztő csak és kizárólag a saját érdekeit, járulékos költségeit veszi figyelembe.
a wxWidgets olyan, hogy csak akkor érdemes használni, ha a felhasználónak is MSc mérnökdiplomája van, de legalább természettudományos (atomtudós, biológus, stb). Egyszeri embernek való felületre nem alkalmas
Ezt én nem a wxWidgets számlájára írnám, hanem az általad is istenített, óvodás szintre butított, majd korporatokrata erővel elterjesztett, animációbuzi Material, tehát a Google számlájára. A felsorolt GUI toolkitekkel tervezhetők professzionális felhasználói felületek. A Material-lal csak áttekinthetetlen, konzumer játékszerek.
A VCL Delphi, találj 50 év alatti Delphi fejlesztőt
Vagy akár képezhetsz is egyet.
ja, cserébe RAM-ban meg CPU-ban drága, az lehet, viszont olyan fejlesztési költség különbség van, hogy ha mellécsomagolnánk minden új user accounthoz egy 4GB-os RAM modult, az esetek döntő többségében még mindig olcsóbb lenne, mint lefejleszteni C++-ban.
Három évente pedig csomagolhatsz mellé új gépet is. Meg csomagolhatsz mellé annyi fát, napfényt és beparkosítható földterületet, amennyi a 6000 km-ről idepöfögtetést legalább CO2-tekintetben semlegesíti. Csomagolhatsz mellé annyi készpénzt, amiből a felhasználó régi gépét elszállítja valaki a szeméttelepre, vagy annyi energiát, amennyiből újrahasznosítja. Csomagolhatsz mellé annyi időt, amennyit elveszít egy új gépen lévő új OS-re való átállással, a még jobban lebutított, kiherélt, vagy csak felületen máshová átpakolt funkciók miatt. Sok mindent csomagolhatnál mellé és akkor már nem érné meg.
Persze, továbbra is ringatod magad a megéri™ illúziójában és mással fizeted meg a kényelmeskedés költségeit, sőt kiakadsz azokra, akik veled fizettetnék meg egy normálisan megírt, natív, optimalizált alkalmazással.
Mert önző vagy és arrogáns.