( zeller | 2021. 12. 12., v – 13:47 )

Nálam az vágja ki rendszeresen a biztosítékot, hogy mobilon 100 esetből 99 alkalommal nem a call center vezérszámáról, vagy a bankhoz köthető telefonszám(ok)ról érkezik a hívás, hanem valamilyen random, tudakozóban nem szereplő mobilszámról.
ha kevés időm van, akkor ezt szóváteszem, kérem, hogy ha fontos nekik, hogy az ügyfél elhiggye, hogy a banktól keresik, akkor oldják meg, hogy a cc vezérszáma látszódjon (nem fogják, mert az vezetékes irány, a mobilok felé olcsóbb egy mobilos gw-t berakni...), és elköszönök. Ha több időm van, akkor az alapján, hogy gyakorlatilag  két okból kereshetnek (eladni valamilyen terméket, vagy olyan tranzakció történt a számlán, amit egyeztetni kell az üf.-lel), erre kérdezek rá, hogy melyik, illetve ekkor is megkérdezem, hogy hogyan tudom én beazonosítani a hívót, hogy ő valóban:
-a bank alkalmazottja
-és amit kérdez, azt jogosult-e megkérdezni tőlem (Zero Trust paradigma ugyebár...)
Ahol korrekten végzik a telesales/telebanki operátorok/operációs területről üf.hívást intézők felkészítését, ott nincs ezzel gond, ismételt bemutatkozás után jön a sablon válasz, hogy hívjam fel a bank központi számát, és kérjem őt személyesen.