( bocs | 2006. 10. 15., v – 12:18 )

Én fejlesztő vagyok, és a fejlesztő eszközök oldaláról nézve úgy tűnik, a Microsoft nagyon elhúzott a free dolgok mellett.

Szívesen fejlesztenénk free OS-re, de hatalmas problémáink vannak:
- szinte csak a Qt a normálisan használható multiplatformos widget készlet /de drága, és néhol kissé fapadosak a megoldásai/
- IDE, ami Linux alatt normálisan használható? ami persze képességéeiben megközelíti a Visual Studio-t? ilyenről nem tudok
- Fejlesztőeszközbe integrált Source kontrol? tippek voltak a monotone-ra, de amikor megtudtam, hogy kézzel, parancssorban kell machinálni, hogy egy fájlt visszategyek, akkor lehervadt a mosoly az arcomról

Amit eddig lehet tudni a Vista-val megjelenő új API-król (hardver gyorsított 3D, WYSWYG dokumentum szabvány, amihez alkalmazásba beépíthető kontrolok vannak, elmenthető, Wordben is megjeleníthető), annak alapján egyszerűen _nincs_ vetélytársa programozási eszközök tekintetében az MS-nek.

Szóval úgy tűnik, hogy komoly célra nem tudnék olyan free eszközcsomagot mondani, ami felveszi a versenyt a Vista eszközeivel /pl C#, WPF/ - így egyelőre marad az MS.