( igiboy | 2021. 02. 14., v – 17:10 )

Biztos CentOS kell neked? Most, hogy kifutó lesz, elgondolkodtató ezzel telepíteni bármit is. De ha ez kell, akkor ez kell.

BIOS-t defaultra, stb.. olyan rendszerrel teszteld ami támogatott. 
Attól hogy nincs link az semmit nem jelent, pl lehet, hogy maga a driver betöltése után aktiválódik csak az interfész. 
Első körben legyél tisztában azzal, hogy IPMI, és sima hálózati interfész melyik és hogyan. Van hogy lehet össze is vonni valamelyiket, olyankor 1 ethernet csatlakozón két hálókártyád lesz, mintha egy switch-be dugtad volna a kettőt.
A két "rendes" NIC valószínü tud PXE boot-ot, ott már kell DHCP-n kérni adatokat hozzá stb, kell ilyenkor link is természetesen. Ez megy? Be tudod kapcsolni?
Ha lspci nem látja ott valami olyan lehet hogy nagyon ki van kapcsolva, akár BIOS akár valami más módon (pl. alaplapi jumper). Persze lehet döglött is.

A visszaküldéssel csak csínján, mert 1-2 hónapig nem lesz alaplapod sem és majd visszajön, hogy valamit benéztél, mert ők reseteltek mindent, toltak rá BIOS és egyéb frissítéseket, és pl letesztelték WIN10 + driverekkel. 
Azért egy 0 km-es szerver alaplapnál csak tesztelnek valamit eladás elött. Kicsi szerintem az esély arra, hogy rossz legyen, és persze mindkettő rossz legyen.

Én első körben BIOS reset után ezeket csinálnám:
1. IPMI felélesztése, és a gép elérése rajta keresztül
2. megnézni hogy lehet frissíteni mindent IS az alaplapon, BIOS, RAID, IPMI, stb...
3. IPMI programjában felcsatolni a megfelelő telepítőt, pl lehet windows kell hozzá, telepíteni és megcsinálni a frissítéseket
4. IPMI programon keresztül telepíteni amit akarok véglegesen. (én VM hostot tennék rá, valami, pl proxmox-t)
5. megnézni minden alkatrésze működik-e, ha nem akkor kideríteni még hol lehet a gond.

Furcsa, hogy egyszer így másszor úgy indítva van vagy épp nincs NIC. Legacy / UEFI boot?