surf, qutebrowser, esetleg Pale Moon, lehetőleg valami NoScript-hez hasonló megoldással és reklámblokkolással. Persze P4-en mindenképp nagyon nyögvenyelős lesz. Látom MX-19 van rajta, az jó választás disztrónak, de az Xfce 4.14 nem, az már elég bloat, inkább IceWM, Openbox, JWM, esetleg i3wm/dwm, ilyesmi menjen rá, azok sokkal soványabbak, és érdemes nem bloatat futtani, azaz semmilyen ilyen dbus, meg egyéb service ne fusson. Ha nem cél, akár a pulseaudio-t is ki lehetne szedni, és csak ALSA-t használni, bár a pastebin kimeneten azt látom, hogy ALSA only máris. A másik, hogy kimaxolni a RAM-ot és SSD-t használni, az mindegy milyen, jó a legolcsóbb 64-120 gigás kínai kacat/használt SSD pendrive árában, csak ne HDD-ről röcögjön a rendszer. De én is támogatom, amit írtak, hogy használt/refurb, régi genes Core i gép, ilyen kiselejtezett 2-3. genes Core i5-ök 4 giga RAM-mal nem drágák, jelképes összegért beszerezhetők, és ezeken elfut bármi. Jó, 4K videó nem (csak dedikált GPU-s rásegítéssel), de egyébként bármilyen modern OS, bármi 1080p felbontásig, modern böngészők, modern web, JS hegyek, stb..
A P4 sajnos böngészni nem való, egy régi androidos teló is jobb ma már böngészésre. Persze egyszerűbb, nem modern weboldalakat, JS nélkül vagy minimális JS-tel azért lekezel (mint a reddit, HUP, stb.), csak facebookozi, youtube-ozni, stb. nem ezen kell nekiállni. Amit még meg lehetne próbálni, a fenti WM-ek valamelyikével NetBSD-t, vagy FreeBSD-t, mivel Intel IGP-s gép, ezért a videódriverek nem fognak gondot okozni.
Az ennyire régi gépekben ma már nem is annyira a proci a legnagyobb limit (jó, az is), hanem a kevés RAM, ebben a kimenet szerint 1 giga van, de 2-nél többet a korabeli chipsetek nem szoktak lekezelni, a 4-et már ritkán (8 meg kizárva a 32 bites proci miatt, PAE egy vicc). A RAM gyorsabban fogy, mint a procierő, főleg modern asztali környezeteknél és modern böngészőben.
Amiket mindenképp kéne egy P4-en hanyagolni, azok a Chrome/ium alapú böngészők, Opera, Brave, Vivaldi, Edge, stb.. LibreOffice sem használható ennyire régi hardveren, helyette markdown plain textben, sc vagy sc-im, Abiword, Gnumeric, stb.. Pdf-nézésre zathura, médialejátszónak mpv, amire lehet, terminálos alkalmazást használni, mc vagy vifm, vagy nnn, vagy lf (fájlkezelőnek), calc (számológépnek), egyebek. Szövegszerkesztőnek Micro, vim, Doom Emacs, vagy hasonló, esetleg Geany vagy Notepadqq, ha valaki annyira GUI fetisiszta, utóbbi esetben zenehallgatásra Deadbeef, QMMP, Audacious. Szóval marginálisan használható még egy ilyen P4 is, csak nagyon kezdő felhasználónak nem való, mert tudni kell, hogy mit tud futtatni, mit érdemes használni rajta. Ahol meg szokott bukni a mutatvány: modern weboldalak, modern böngészők, azoknál mindegy mit teszel rá, a hardver kevés neki, ahogy van, hiába maxolod ki.