( Charybdis | 2021. 02. 12., p – 21:42 )

Úgy működhetne, ha létrehozol erre egy komoly céget, felveszel programozót, ügyfélszolgálatost. A teljes kódbázis lehetne szabad szoftver, de a felhasználónak magának kell telepítenie, frissítenie és nincs hozzá ügyfélszolgálat.

Lenne a fizetős verzió, ami ugyanaz a kódbázis, de te futtatod a felhasználók részére a felhőben, van hozzá ügyfélszolgálat és fizetős. Persze fontos, hogy naprakészen kövesd a jogszabályi változásokat, és API is kéne, mert sokan össze akarják majd kötni a számlázót sokféle rendszerrel. De API nem elég, kell hozzá plugineket is fejleszteni webáruházakhoz, CRM-hez stb.

E-számlázáshoz kell elektronikus aláírás és időbélyeg is.

Magát a márkanevet le kéne védetni, tehát ha valaki forkolja, akkor nyugodtan megteheti, de a márkanevet nem használhatja. Tehát lehetne az egész szabad szoftver, kivéve a márkanév és a logó.

Erre van sok sikeres példa, pl. WordPress, Drupal, Discourse.

De erre tényleg akkor létre kell hoznod egy komoly céget és komoly pénzeket elkölteni, mire lesz egy használható verzió.

Amúgy volt egy Számlahegy nevű számlázó, itt volt elérhető: https://szamlahegy.hu/

De úgy látom, megszűnt. Vajon mi lett a felhasználóival?

Én nem használtam, de párszor megnéztem a weboldalukat, és volt nekik működő online számlázójuk.

Ha komolyan gondolkodsz a dolgon, akkor lehet hogy érdemes lenne megkeresned őket és megvenni / átvenni tőlük a kódbázist, ha van értelme.

Vagy még ami eszembe jutott, biztos van valahol már szabad szoftver számlázó, csak nem magyar jogszabályi környezetre. Egy olyat is lehetne forkolni és átalakítani magyar jogszabályi környezetre.