( tr3w | 2006. 10. 08., v – 20:21 )

Kint azt hiszem fél évig jár valami gyes szerű (talán szülés +- 3 hónap). Biztos jár valami, mert ők is kaptak.

"bölcsödébe mehet a gyerek 5600 FT/hónap díjért."
Jó helyen laksz. :)
Itt nálunk simán visszadobták a kérvényt a bölcsiből, mert nincs elég hely, és szociális alapon megy. Egyik ismerősnek ikrei vannak, a csaj a bölcsiben dolgozott, és még így sem tudta elintézni magának. (Pedig nem gazdagok egyáltalán.)

Persze van magán bölcsi: 2500 Ft/nap.
Tehát vagy itthon marad a gyerekkel, és felneveli ő, vagy elmegy dolgozni, de majdnem az összes pénze elmegy. Inkább marad itthon.
Azért egy fizetésből+gyesből kijönni úgy, hogy közben fizetni kell egy autó részleteit, és nem volna rossz összeszedni annyi pénzt, hogy építhessenek egy házat, nem egyszerű.
Persze lehetne rosszabb is.
Kicsit nyugatabbra keres annyit egy átlag pár, hogy 4-5 évente lecseréli az autóját, és 8-10 év alatt összespórolja a házravalót.
Igaz, hogy sok juttatást kapunk, de cserépe sehol nincs a fizetésünk, és magasak az adók...

"Azt szeretném tőled kérdezni, hogy középsuliban is érettebb voltál az osztálytársaidnál?"
Általában igen, legalábbis bizonyos szempontból.
Azt szokták mondani, hogy akkor kezd felnőni valaki, mikor rájön, hogy a szülei nem tökéletesek. Ha így nézzük hamar felnőttem. :)

"...handing C++ to the average programmer seems roughly comparable to handing a loaded .45 to a chimpanzee."
-- Ted Ts'o