( RaptoR | 2020. 12. 22., k – 16:18 )

A GenY-tól felfelé, a fiatalok egy iszonyatos agymosásnak vannak kitéve és ők ezt örömmel át is veszik.

Tehát megint egy öregebb generáció nyerészkedése miatt szívnak a fiatalabb generációk. A celebeket is azért gyártják, hogy terméket lehessen velük eladni. Nincs új a nap alatt, régebben is voltak celebek, csak jóval kevesebben, mert az információáramlás korlátozottabb volt. Az agymosásról meg nem tudom mi a véleményed úgy általában, de be kell látni, hogy sok esetben működik, mind a fiatalabbak, mind az öregebbek körében. Ismerek olyan még épp nem nyugdíjas személyt, aki egyébként tök normális volt, de több évnyi M1-es kondicionálás hatására egy nyíltan rasszista, idegengyűlölő, homofób emberré vált, aki a kézlevágást és a statáriumot (konkrétan a helyben kivégzést) is ismét bevezettetné. Mindezt a "közszolgálati" adónak "köszönhetően".

 

A szülők abban hibásak, hogy nem tanították meg ezt a generációt szerényen élni, a vágyakat, igényeket visszafogni.

Tisztán látszódnak az adatokból, hogy a millennialok visszavettek a vágyaikból. Két világválság után a gyereknevelést és saját otthont érintő vágyaikból. :)

 

Hitelre vett autó, hitere vett iphone, hitelre vett élet, és akkor minden szar. Ebbe buknak bele, újra, és újra, és újra.

Öööö kik is szívták meg itthon 10 éve a devizahiteles buktát? Azok se a millennialok voltak, még a felnőttkort sem érték el nagyon akkoriban. De még ma is mindenhonnan az megy, hogy vegyél fel hitelt/kölcsönt mindenre: meg nem született gyerekre, házra, felújításra, szabad felhasználásra, stb.

 

30 négyzetméteres kecóban lakik

A három gyerekével és az otthon főállásban gyerekeket nevelő főző-mosó-takarító feleségével együtt? Mindezt egy árufeltöltői fizetéssel? Ez tényleg az amerikai állom megvalósulása akkor (csak ne akarjanak külön szobát a kölkök).

 

Most 54km-ről jár be.

Tehát mostantól a napja jelentős részét ingázással fogja eltölteni, ami azért nem való mindenkinek.

 

Ezeket nem a társadalmi egyenlőtlenség okozta, hanem a hibás világlátás és a gondolkodás teljes hiánya.

Félreértettél, a nagy társadalmi egyenlőtlenségek között nem egy grafikus-kamionos fizetés közötti különbséget értettem, hanem azt a vagyonmennyiséget, amikor már a logaritmusát kell venni, hogy egy ábrára rá lehessen rakni őket.

 

#1 "a millennialok és zommerek nem szocializálódnak"
#2 "a millenniallok és zoomerek bulikra és fesztiválokra költik el a pénzüket"

Tehát ha szocializálódnak az a baj, ha nem szocializálódnak az a baj. Ez megérdemel egy OK boomer-t. :D Az nem akartad írni, hogy azért nincsen pénzük semmire, mert avokádós pirítóst esznek? Abból lett remek mém.

 

a kinti nyugdíjalapok és a tejjel-mézzel folyó kánaán országában, egy ledolgozott élet után a megtakarításaik az éhendöglésre lettek volna csak elegek

Biztos az évente kétszeri külföldi nyaralásra, fesztiválozásra, gamerPC-kre költötték... Viccet félretéve nyilván van valamilyen eloszlása a boomerek között a vagyonnak, és közöttük is vannak szegényebbek. De ez semmit nem változtat azon, hogy mennyi vagyont birtokolnak összességében és hogy korarányosan mennyire behozhatatlan hátrányban vannak a millennialok.